Test osobnosti: Co uvidíte na obrázku jako první, odhalí vaši povahu

Test osobnosti: Co uvidíte na obrázku jako první, odhalí vaši povahu

Každý z nás vnímá svět jinak i jinak zpracovává informace, které ze světa získává. Toto vnímání světa hodně napovídá o tom, jaký typ člověka jsme. Proto test osobnosti založený na optické iluzi může nejen pomoci pochopit, jak vaše mysl zpracovává informace, ale i odhalí zajímavá fakta o vaší povaze.

Pohodář, nebo stresař?

Teorii osobnosti typu A a typu B zavedl Meyer Friedman a Ray Rosenman v 50. letech 20. století. Co to podle nich znamená? Ti, kteří spadají do osobnostního spektra typu A, jsou více motivováni, ambicióznější a cílevědomější. Je také pravděpodobné, že budou více stresovaní a náchylnější k duševním poruchám a fyzickým onemocněním.

Na druhém konci spektra jsou lidé, kteří spadají do osobnostního typu B. Jsou to lidé, kteří jsou více uvolnění, jdou s proudem a žijí v přítomnosti. Umí si užít cestu i cíl. Tvrdí se také, že lidé typu A s větší pravděpodobností trpí mentálními poruchami a srdečními chorobami než lidé typu B. Je to dáno jejich vysoce stresujícím životním stylem. Samozřejmě existuje i přechodný typ mezi skupinami A a B. Podle odborníků dnes většina lidí spadá do spektra typu A. Kam patříte vy? Podívejte se na úvodní obrázek  optickou iluzi a jaká první věc na obrázku upoutala vaši pozornost?

Pokračování 2 / 4

Listy

Pokud jsou první věcí, která vás upoutala, když se díváte na obrázek, listy, pak jste určitě typ A. Jste velmi ambiciózní a vždy v pohybu. Nezastavíte se, protože se bojíte, aby vám něco neuteklo. Měli byste se naučit zpomalit a chvíli se rozhlédnout po okolí. Užívejte si západ slunce nebo si vychutnejte kávu či se procházejte po přírodě. Užívejte si taky cestu, zatímco se snažíte dosáhnout cíle, i na cestě můžete najít spoustu potěšení.

Pokračování 3 / 4

Kořeny

Pokud vás v tomto testu jako první upoutaly kořeny, i vy jste spíše typ A. Nicméně ne tak extrémní, jako výše uvedený typ. Máte svůj život zorganizovaný, jste cílevědomí, ale někdy trochu zapomínáte. Buďte opatrní a zamyslete se, zda váš život neovlivňují existenciální úzkosti. Dost pravděpodobně jimi trpíte, možná až depresemi. Nepopírejte sami sebe a neupadejte do pocitů, že jste selhali.

Pokračování 4 / 4

Rty

Jestli vidíte jako první rty, pak rozhodně nespadáte do osobnostního typu A. Pravděpodobně jste to už věděli dřív a žádnou „zkoušku“ jste nepotřebovali. Snažte se ale nalézt ve svém životě více pořádku a organizujte si někdy život, bude se vám to hodit. Pokud získáte rovnováhu mezi řádem a volností, získáte z obou světů to nejlepší.

Doporučujeme

Články odjinud