Test osobnosti: Co uvidíte na obrázku jako první, odhalí vaši povahu

26. 3. 2020
Test osobnosti: Co uvidíte na obrázku jako první, odhalí vaši povahu
Každý z nás vnímá svět jinak i jinak zpracovává informace, které ze světa získává. Toto vnímání světa hodně napovídá o tom, jaký typ člověka jsme. Proto test osobnosti založený na optické iluzi může nejen pomoci pochopit, jak vaše mysl zpracovává informace, ale i odhalí zajímavá fakta o vaší povaze.

Pohodář, nebo stresař?

Teorii osobnosti typu A a typu B zavedl Meyer Friedman a Ray Rosenman v 50. letech 20. století. Co to podle nich znamená? Ti, kteří spadají do osobnostního spektra typu A, jsou více motivováni, ambicióznější a cílevědomější. Je také pravděpodobné, že budou více stresovaní a náchylnější k duševním poruchám a fyzickým onemocněním.

Na druhém konci spektra jsou lidé, kteří spadají do osobnostního typu B. Jsou to lidé, kteří jsou více uvolnění, jdou s proudem a žijí v přítomnosti. Umí si užít cestu i cíl. Tvrdí se také, že lidé typu A s větší pravděpodobností trpí mentálními poruchami a srdečními chorobami než lidé typu B. Je to dáno jejich vysoce stresujícím životním stylem. Samozřejmě existuje i přechodný typ mezi skupinami A a B. Podle odborníků dnes většina lidí spadá do spektra typu A. Kam patříte vy? Podívejte se na úvodní obrázek  optickou iluzi a jaká první věc na obrázku upoutala vaši pozornost?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte před sebou pohodový pracovní den i zábavný víkend. Hvězdy vám přejí, proto nabírejte energii a nenechte se ničím vykolejit. Na první pohled jde vidět, že se ničeho nebojíte a jste…