Tina Turner slaví 83: Rocková babička s krásnýma nohama zažila násilí i smrt syna

26. 11. 2022
Nestárnoucí rocková babička Tina Turner už je sice v pěveckém důchodu, její nesmrtelné hity nás ale provázejí dodnes. Zpěvačka s krví indiánského kmene Čerokézů a majitelka jedněch z nejkrásnějších nohou na světě, které má pojištěny u společnosti Lloyd's na několik milionů liber, má za sebou trnitou životní cestu a právě dnes, 26. listopadu 2022, slaví své 83. narozeniny. Jak našla svoje štěstí?

Anna, nebo Tina?

Zpěvačka Tina Turner se narodila v Brownsvillu v Tennessee jako Anna Mae Bulloc a ke zpěvu měla našlápnuto už od dětství, kdy zpívala v kostelním sboru gospely. Její dospívání nebylo jednoduché, rodiče se rozvedli, matka se sestrou malou Annu opustily, a tu tak vychovávali prarodiče. Až po smrti babičky si ji matka vzala k sobě.

Koncem padesátých let Anna odešla se svou sestrou do Saint Louis, kde poznala hudebníka Ikea Turnera, vedoucí osobnost skupiny Rhythm Of King. Právě Ike, který se stal její velkou láskou, zpěvačku přiměl změnit si své jméno na Tina Turner. Brzy po svatbě v roce 1958 začaly vznikat jejich první společné nahrávky pod hlavičkou Ike & Tina Turner, které se brzy dostaly do hitparád.

Které celebrity neunesly svoji slávu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv činnosti, vždy budete optimisticky naladění. Díky tomu navodíte příjemnou atmosféru na pracovišti a kolegové vás za to budou na rukou nosit. Nikdo se nebude…