Hlavní roli ve filmu Vánoční příběh si zahraje Karel Roden Foto: Europeana Production/Zuzana Panská

Hlavní roli ve filmu Vánoční příběh si zahraje Karel Roden Foto: Europeana Production/Zuzana Panská

Sekundovat mu bude Jiřina Bohdalová Foto: Europeana Production/Zuzana Panská
Bok po boku se ve Vánočním příběhu objeví i Oldřich Kaiser a Jiří Lábus Foto: Europeana Production/Zuzana Panská
Známá komediální dvojka se před kamerami setká po 30 letech Foto: Europeana Production/Zuzana Panská
Jana Plodková a Hynek Čermák hrají manželský pár Foto: Europeana Production/Zuzana Panská
29
Fotogalerie

Tip na film: Vánoční příběh vrací před kamery dvojici Kaiser a Lábus

Bohdalová, Roden, Čermák, Plodková, Plesl a samozřejmě Lábus s Kaiserem – v novém českém filmu Vánoční příběh hraje jedna herecká hvězda vedle druhé. Premiéra snímku režisérky Ireny Pavláskové, jenž se odehrává během Štědrého dne, musela být kvůli koronavirové situaci odsunuta a do kin přichází právě dnes, 25. listopadu 2022.

Politik a slavná herečka

Hlavní roli ve snímku Vánoční příběh ztvárňuje Karel Roden, který se zde objeví v nové, zajímavé poloze: Hraje poněkud prostořekého politika, kterého čeká den plný „pravdy“. Jeho matku, slavnou herečku, hraje Jiřina Bohdalová: Ta se pro změnu musí vypořádat s příjezdem svého francouzského přítele. Po letech film spojí i komediální dvojici Oldřich Kaiser – Jiří Lábus. V dalších hlavních rolích zazáří Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová, Vladimír Polívka, Sara Sandeva, Jan Nedbal, Máša Málková, Václav Neužil, Jitka Sedláčková nebo Pavel Kříž. Pro režisérku Irenu Pavláskovou je to již její šestý film.

Podívejte se na ukázku z nového filmu Vánoční příběh:

Pierre Richard

Podle vlastních slov se poprvé po třiceti letech postaví před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Jejich postavy se na Štědrý den potkají zcela náhodou a prožijí – zpočátku nedobrovolně – neuvěřitelnou vánoční jízdu. Diváky kromě všech českých herců jistě potěší i skutečnost, že roli ve Vánočním příběhu přijal také legendární francouzský herec Pierre Richard.

Smůla na chlapy

Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila, Sary Sandevy, Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže, Pavly Beretové, Alberta Čuby nebo Jany Bernáškové.

Anna Fialová se neplánovaně ocitne mezi dvěma muži, když se rozhodne odejít z neperspektivního vztahu s kolegou z práce Milošem alias Václavem Neužilem. Ve stejný den totiž potká mladého pohledného lékaře Vladimíra Polívku. „Anička má pěknou smůlu na chlapy, ale díky vánočnímu zázraku potká možná novou lásku,“ svěřila se herečka. „Ve filmu je spousta spletitých a zajímavých vztahů, postav a hlavně Anička Fialová, takže to ani nemůže dopadnout špatně,“ složil během natáčení poklonu své herecké kolegyni Vladimír Polívka.

Na fotky a ukázku z filmu se můžete podívat v úvodu článku!

Doporučujeme

Články odjinud