Tip na víkendový výlet: Zavítejte na Jičínský Food festival v Českém ráji

19. 6. 2018
Již počtvrté ožije v sobotu 23. června 2018 Zámecký park v Jičíně dalším ročníkem Jičínského Food festivalu. Pokud jste milovnice dobrého jídla a pití, můžete se těšit na nevšední gastronomické zážitky přímo v srdci Českého ráje.

V Zámeckém parku se budou podávat delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru, a to vše pod širým nebem. Při této příležitosti připraví jednotlivé restaurace vybrané speciality zdůrazňující filozofii svého podniku, a to vše za použití prvotřídních surovin.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na oblast „street food“ neboli pouliční jídla, která zámecký park naplní lákavými vůněmi. Nebudou chybět regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“ a také pivní slavnosti vybraných minipivovarů. Na návštěvníky bude čekat celkem šedesát stánků s jídlem a nápoji.

Předchozí ročníky průměrně navštívilo sedm tisíc návštěvníků a v rámci čtvrtého ročníku je očekávána podobná návštěvnost. Během festivalu bude probíhat celodenní doprovodný program a návštěvníci si mohou užít hudební koncerty v podání studentů Základní umělecké školy v Jičíně, místní kapely Wooden Ships či skupiny Jamaron. Část areálu bude také patřit dětem, které si užijí různé hry a soutěže, malování na obličej nebo loutkové divadlo.

Podívejte se na video z loňského ročníku:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po vyčerpávajícím týdnu zatoužíte po odpočinku a činnostech, které lze dělat s kamarády. Když si vyrazíte za sportem, vrátíte se domů jako znovuzrození. Zaměřte se také na výchovu dětí.…