Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského Food Festivalu. Po úspěšném absolvování prvních dvou ročníků se všichni milovníci dobrého jídla i lahodných nápojů mohou opět těšit na nevšední gastronomické zážitky, o které se postarají šéfkuchaři vybraných restaurací z regionu Český ráj a nejen jeho okolí.

V zámeckém parku se budou podávat výtečné delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru, a to vše pod širým nebem. Při této příležitosti připraví jednotlivé restaurace vybrané speciality zdůrazňující filozofii svého podniku, a to vše za použití prvotřídních surovin. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na oblast „street food“, neboli pouliční jídla, která zámecký park naplní lákavými vůněmi různých lahůdek. Nebudou chybět regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“ a také pivní slavnosti pivovarů Lobkowicz. Návštěvníci festivalu se mohou těšit celkem na 58 stánků s jídlem a nápoji.

Minulý ročník festivalu navštívilo více než 10 tisíc návštěvníků a v rámci třetího ročníku je očekávána podobná návštěvnost. Během festivalu bude probíhat celodenní doprovodný program a návštěvníci se mohou těšit na hudební koncerty. Jednak v podání studentů Základní umělecké školy v Jičíně, místní kapely Wooden Ships, dále horkokrevné kapely Chilli Papas nebo zpěváka Jakuba Děkana.

Klepněte pro větší obrázek

Fanoušci kuchařské soutěže MasterChef Česko se mohou těšit na kuchařskou show v podání posledního vítěze Jiřího Halamky. Na tříchodovém menu se s ním budou podílet další účastník soutěže Pavel Nýdrle a také jeden z porotců soutěže, konkrétně Marek Fichtner. Návštěvníci festivalu se zároveň mohou těšit na barmanskou show v podání studentů SŠGS z Nové Paky, různé prezentace vystavovatelů a soutěže o ceny. Část areálu bude patřit dětem, které se mohou těšit na loutkové divadlo, různé hry a soutěže, malování na obličej či stolní fotbal.

V rámci letošního ročníku se zároveň připomene 50. výročí od premiéry televizního seriálu „O loupežníkovi Rumcajsovi“, který je s celkovým počtem 52 barevných epizod jedním z nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších večerníčků.

Doporučujeme

Články odjinud