Tipy a triky na Valentýna

12. 2. 2014
Tipy a triky na Valentýna
Kalendář ukrajuje únorové dny a přibližuje nás k svátku všech zamilovaných – svatému Valentýnu. Jak jej co nejlépe oslavit, co si dát dobrého a co věnovat své milé, či svému milému? Čtěte dál a čerpejte inspiraci z našich tipů.

Láska prochází žaludkem

Považujete rčení o tom, že láska prochází žaludkem, za prázdnou frázi? Přesvědčím vás, že nejde o frázi, ale kus pravdy: Naladí vás na romantickou notu bramborový guláš na plastovém talíři, nebo krásně upravený losos, esteticky obsypaný zeleninou, a k tomu sklenka bílého vína? Tak vidíte. Vědci se stále nemohou dohodnout, zda afrodisiaka skutečně působí, nebo zda to je jen „placebo“ efekt. Vyzkoušejte sami, zda a jak to funguje.

Večeře doma

Rozhodnete-li se slavit Valentýna doma, určitě vás to vyjde levněji než v restauraci a můžete si dát přesně to, nač máte chuť. „Daní“ za tento luxus je námaha s tím spojená – musíte nakoupit suroviny, uvařit (to zabere spousty času), uklidit a umýt po sobě nádobí. V restauraci byste se o nic z toho starat nemuseli. Ale na druhou stranu, pokud po sobě zatoužíte, z jídelny do ložnice bývá cesta rychlejší, než z restaurace…

Co na stůl?

Nechcete se držet ověřených receptů, a chcete popustit uzdu fantazii? Ze všeho nejdřív si nenápadně „oťukněte“ váš protějšek. Nebylo by zrovna romantické, dát si práci třeba s rybou a pak zjistit, že váš milý či milá ryby prostě nejí. Držte se ověřené „klasiky,“ kterou něčím ozvláštníte – např. oblíbená kuřecí prsa můžete místo soli a pepře upéct, obložit je zeleninou, a do rýže pro efekt vmíchat hrášek, kousky šunky.

Nebo se snad vrhnete do experimentů i se surovinami? Pak sáhněte po kaviáru, ústřicích, krevetách. Z ovoce můžete vsadit na skoro až tradiční jahody. Chcete-li si dát tu práci, můžete jejich špičky namočit do rozehřáté čokolády – zda bude bílá, mléčná či hořká, záleží pouze na vaší chuti. Když k tomu přidáte dobře vychlazené šampaňské, máte stylový začátek. Když pak přidáte mořské ovoce („mušličky a klepítka“), doplněno o křehký salát a decentně zakápnete balsamicem, máte skvělý hlavní chod.

Pokud k němu ještě naservírujete křehkou bagetku, do sklenek nalijete dobré bílé víno, máte o sexy hlavní chod vystaráno. Takováto krmě vás zcela jistě naladí na „párovou gymnastiku,“ a jako sladkou tečku si můžete dopřát třeba čokoládovou mousse či absolutní klasiku – vanilkovou zmrzlinu, přelitou horkými malinami.

Dekorace

Zůstanete-li doma, pak vás čeká ještě jeden nesnadný úkol. Vyzdobit váš byt, a především stůl. Zda vsadíte na „klasiku“ – bělostný ubrus, krásné sklo na nápoje, a hlavně – svíčky. Ať už zvolíte silné, či tenké, každopádně by měly být dlouhé tak, aby měkce osvětlovaly vaše tváře. Protože není nic romantičtějšího, než pozorovat vaši drahou polovičku ve světle svíčky.

Večeře v restauraci

Nechce se vám vařit? Nemusíte. Stačí se spolehnout na restauraci. Před tímto svátkem se všechny předhánějí, která bude mít lepší valentýnské menu. Jediné, co musíte mít na zřeteli, je fakt, že stůl musíte určitě rezervovat. Jinak byste mohli „ostrouhat“ a ve finále byste byli vděční za párek v rohlíku na Václavském náměstí.

Dárečky klasické

Dáreček vždy potěší, a to ženy i muže bez rozdílu. Zatímco u ženy nic nezkazíte šperkem, muži si potrpí na techničtější „hračky“. Jenom snad malé upozornění, pánové, chcete-li své milé dát náušnice, předem si zjistěte, zda má v uších dírky. Není nic horšího, než dostat něco, co nemůžete nosit.

Pány zaručeně potěší knížka, ať už do čtečky, či „papírová.“ Na věci k počítači raději rovnou zapomeňte, představa, že se trefíte přesně do potřebného typu, je prakticky nulová. Taktéž nářadí je lepší, když si váš kutil vybere sám. Existuje jedna věc, která potěší jak muže, tak ženy. A tou je masáž. Zda to bude klasická masáž, či snad čokoládová, medová, lávovými kameny, nebo snad úplně jiný druh, je jen na vás. Každopádně masáž dokáže příjemně naladit, a jak večer dopadne, už je čistě na vás.

Dárečky netradiční

Chcete-li se odvázat při volbě dárku, sáhněte po zážitku. Ať už sáhnete po skoku padákem, mrazivém pobytu v kryokomoře či něčem úplně jiném, nejprve si nenápadně ověřte, zda se trefíte či zda protějšek sní o něčem jiném. Adrenalinové skoky mají také některá zdravotní omezení, na to také myslete, abyste partnera či partnerku nedostali do trapné situace.

Jeden dárek ale zaručeně přivede muže do extáze. A tou je možnost řídit „žihadlo“ – ať už to bude Porsche či Ferrari, tímto dárečkem zaručeně zabodujete. Není snad na světě takový muž, který by v koutku duše nesnil o projížďce podobným vozem.

Sní váš rytíř o tom, že by pilotoval vrtulník, tryskáč či vojenské letadlo? Tak mu jeho sen splňte a budete za hvězdu a vězte, že na tento dárek nezapomene, co bude žít.

Pivo, které nadchne i ženy

Pivo většinou bývá oblíbené mezi muži, ale v této formě dokáže nadchnout i ženy. Dejte si tu práci a najděte pivní lázně. Nejen, že si užijete romantickou koupel ve dvou, ale pivo díky obsahu vitamínů a minerálů budete mít pleť sametově hebkou. Samozřejmostí je neomezená konzumace piva. Zkrátka opravdový zážitek.

Květiny

Možná si vzpomenete, jak jsme se jako malí bavili květomluvou a vyhledávali jsme si v tabulce, co nám má která květina napovědět. Hoďte tabulku za hlavu, a řiďte se především tím, jakou květinu máte ráda a kterou moc nemusíte. A hlavně – dostatečně nahlas a často to řekněte partnerovi. Muži zkrátka fungují jako počítač, taky se nemůžete spolehnout, že „mu to dojde.“

Nepovedlo se? Nevadí

Pokud se stane, že Valentýn neklapne podle vašich představ – připálíte jídlo, případně servírka je milá asi jako kaktus, nad dárkem předstíráte radost jen kvůli dárci – nezoufejte. Je to jen jeden den v roce a vy máte ještě dalších 364 k nápravě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se těšíte na rande, které jste si lehce domluvili, zřejmě z něho sejde. Váš objev na něj nepřijde a ani se neomluví. Nejvíce vás naštve, že se vám ani neozývá a později dělá jako by…