Tipy na jarní víkendy. Každý si vybere!

11. 4. 2015
Ať už vyrazíte do přírody, nebo za poznáním, u nás i v zahraničí je spousta míst, která stojí za to vidět. Záleží jen na vás, jestli si chcete užít procházku, wellness nebo dobré jídlo.

V Česku za relaxem, dobrým jídlem i zábavou pro děti

VELKÉ KARLOVICE

Toužíte dobít baterky a nadýchat se po zimě čerstvého vzduchu? Zamiřte do Beskyd, konkrétně do Velkých Karlovic, kde najdete vše, co k odreagování potřebujete. Ideálně si udělejte základnu v horském spa hotelu Lanterna. Leží nad valašským údolím, stranou od veškerého ruchu, a díky tomu nabízí opravdový relax a oázu klidu. Proto je určen těm, kteří si touží po pobytu v ruchu velkoměsta dokonale vyčistit hlavu.

Co vás čeká?

Odreagovat se můžete jak venku, tak vevnitř. Venku na devítijamkovém golfovém hřišti, trochu zdravého adrenalinu na vypůjčených segwayích nebo na elektrokolech. Pak můžete odpočívat v županu v místním spa a užít si saunové rituály, exotické masáže nebo termální bazény se slanou vodou vyhřívanou na 36 °C.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dobít energii můžete také skvělým jídlem z čerstvých surovin, jehož autorem je šéfkuchař Pavel Václavík, který spolupracuje s místními farmáři a hosté tak mají možnost ochutnat „skutečné“ Valašsko, jako je kyselice (hustá polévka z kysaného zelí a smetany), kůsky (halušky podávané se zelím, ovčí brynzou, špenátem či povidly) nebo frgály (koláče). Každý měsíc navíc hotel nabízí jiné degustační menu a pořádá i akce pro gurmány.

Tip redakce: Pokud byste do hotelu Lanterna vyrazili na celý víkend, nechte si „ušít“ wellness program na míru. Pak už stačí jen zavřít oči a relaxovat. K dispozici je spa o rozloze 250 metrů čtverečních ve dvou podlažích. Hoteloví hosté mají navíc vstup do wellness zóny zdarma.

Více na www.lanterna.cz

DOLNÍ MORAVA

Dalším skvělým tipem, kde se odreagujete od každodenního stereotypu je horské středisko v srdci nádherné přírody pod vrcholem Králického Sněžníku (1424 m).

Co vás čeká?

Můžete si naplánovat pěší túru nebo výlet na horském kole. Pokocháte se krásou českých hor a nadýcháte se čerstvého jarního vzduchu. Užít si můžete i trochu adrenalinu v lanovém parku, na bobové drázev nebo vyzkoušet třeba Disk golf. Pokud ale toužíte jen po odpočinku i zde je to správné místo. V Relax & sport resortu (Wellness hotel Vista) si zaplavete v bazénu, dopřejete si masáž nebo si užijete vířivku, finskou saunu či parní lázeň ve Wellness světě.

Tip redakce: Pokud potřebujete nějaký čas jen pro sebe, své ratolesti kvůli tomu určitě nemusíte nenechávat doma. Naopak. Nejen že můžete kdykoliv svěřit zkušeným animátorům. Navíc tu na ně čeká spousta zábavy. Pro děti je připravený každodenní speciální animační program a spousta skvělých atrakcí, které jim budete závidět – Fun park, herna Cha-Cha, brouzdaliště a další.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Všechny děti jistě nadchne i Mamutíkův vodní park, který je absolutní novinkou v České republice. Zábavnou formou si vyzkouší různé fyzikální zákony a vlastnosti vody. A to není vše. V těsném sousedství vodního parku se na začátku letních prázdnin otevře zbrusu nový originální Lesní zážitkový park. Těšte se také na vyhlídkovou Stezku v oblacích, unikátní 55m vysokou stavbu. Tato jedinečná rozhledna vyroste v nadmořské výšce zhruba 1.116 metrů, a to na podzim letošního roku poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník na vyhlídce zvané Skalka. Obě atrakce nabídnout malým i velkým návštěvníkům plno zábavy, dobrodružství a informací o místní přírodě.

Více na www.dolnimorava.cz.

Do Holandska na voňavou procházku

KEUKENHOF

Proč chodit „nikam“ v posilovně na páse, když na světě jsou taková místa jako Keukenhof? Původně bylinková zahrádka holandské hraběnky je dnes největším květinovým parkem světa. Leží zhruba třicet kilometrů od Amsterodamu a přímo k jeho bráně vás z Česka dovezou autobusy Eurolines. Mezi sedmi miliony květů, mezi nimiž hrají prim tulipány (těch je vysázeno neuvěřitelných čtyři a půl milionu) a o které se stará 27 zahradníků, se procházíte po stezkách a celkem můžete ujít až 15 kilometrů! Anebo si půjčit kolo a projet si park na kole.

Co vás čeká?

Krokusy, hyacinty, narcisy, lilie, tulipány a z nich vysázené tváře známých osobností nebo auta. V zahradě kvetou i keře, nad vámi se tyčí vzrostlé staleté stromy a společně s důmyslným systémem vodních kanálů a jezírek je to zákoutí jako stvořené pro načerpání pozitivní energie nebo umělecké inspirace.

Klepněte pro větší obrázek

Však tady také malíři a sochaři pravidelně pořádají výstavy a ve čtyřech pavilonech na vás čekají další úchvatné expozice. Nejlepší doba, kdy vyrazit, je poslední týden v dubnu, protože máte největší záruku, že bude dobré počasí, a především že tulipány budou všude. Keukenhof je v největším květu od 22. do 30. dubna.

Tip redakce: Dopřejte si zhruba třičtvrtěhodinový výlet speciálními loďkami, které vás provezou od keukenhofského mlýna po okolí. Jde o plavidla upravená pro mělké vody, která používají zdejší zahrádkáři a pěstitelé pro různé druhy prací.

Více na www.keukenhof.nl

Do Rakouska na kola

ZILLERTAL

Málokde si vychutnáte šlapání do pedálů jako v tyrolském Zillertalu, kde 35 % celého údolí tvoří chráněná přírodní rezervace. Jde o největší chráněnou oblast v Alpách, která nabízí více než 800 kilometrů tras pro horská kola a treky. Ubytovat se můžete ve Wellness Hotelu Theresa přímo v srdci regionu, kde vás po sportovním výkonu odmění špičkovou relaxací a vynikající kuchyní.

Co vás čeká?

Doba, kdy na kolo sedali v horách jen trénovaní sportovci, je pryč. Pokud se po zimě necítíte ve formě, stačí si pronajmout elektro-mountainbike. Ten je příjemnou kombinací šlapání a podpůrného elektrického motoru, který můžete (ale nemusíte) využít do kopců. Na výlet tak může vyrazit celá rodina, protože nikdo nebude pozadu. A nebylo by to Rakousko, kdyby po sportu chyběl wellness.

Klepněte pro větší obrázek

V Hotelu Theresa je k dispozici krytý bazén s vířivkou, vyhřívaný venkovní bazén, turecká parní lázeň, alpská sauna nebo pohádková lázeň pro dva Maharadjabad. A protože šéf hotelu je původem z Finska, k saunování dostanete i výklad, jak správně na to.

Tip redakce: Prvotřídní zážitek nabízí tyrolská kuchyně. V hotelu se těšte na menu sestavená ze zdravých přírodních potravin pocházejících od sedláků z okolí. Šéfkuchař Stefan Egger je bývalý ultramaratonec a také dietolog, a tak dobře ví, co tělo potřebuje.

Více na www.theresa.at

Na Slovensko za poznáním

KRÁLOVSKÁ MĚSTA VÝCHODNÍHO SLOVENSKA

Jestli toužíte po výletě za hranice a zároveň nechcete čelit nástrahám cizího jazyka, zkuste východní Slovensko. Tatry nejspíš znáte, ale co města pod nimi? Bardejov, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa nabízejí opomíjenou krásu. Na východ země vás pohodlně doveze vlak. Když z Prahy vyjedete vpodvečer, ráno už se probudíte pod Tatrami. A díky autovlaku si s sebou můžete „přibalit“ i motorku nebo auto.

Co vás čeká?

Těšte se na sbírky umění, staré knihovny, vzácné interiéry gotických a barokních kostelů. Náměstí v Bardejově je zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, stejně tak levočský oltář Mistra Pavla z Levoče a nedaleký Spišský hrad, který se svými více než čtyřmi hektary rozlohy patří na soupisku největších hradů ve střední Evropě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Rozhodně si nenechte ujít plavbu po Dunajci na tzv. pltích. Speciálně upravené dřevěné čluny vás provezou podél slovensko-polské hranice až k vesnici Lesnice. Odtud se vracíte pěšky se zastávkou na výtečné brynzové halušky a silnou pálenku.

Tip redakce: Dobrým výchozím bodem pro všechny výlety jsou Košice, kde se můžete ubytovat třeba v hotelu Golden Royal. Po celodenním poznávání si tu skvěle odpočinete při ájurvédských koupelích.

Více na www.slovakia.travel

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuálně prožíváte šťastné období a nic závažného neřešíte. Trable nehrozí v profesní sféře ani v osobní rodině. Ba právě naopak jste v hledáčku opačného pohlaví a děláte věci tak, jak…