Tipy na perfektní zimní dovolenou, aneb kam vyrazit na Vánoce?

21. 11. 2018 Prezentace klienta
Vybrat ten pravý cíl dovolené je často velmi obtížné, a to obzvlášť v zimě, kdy někdo preferuje relaxaci na pláži v exotice, někoho zajímá objevování nových míst a památek, a někdo naopak dává přednost aktivní dovolené plné sportovních aktivit. Dnes jsme pro Vás připravili několik tipů na zajímavé destinace, které osloví každého.

Zimní objevování Říma

Pro toho, kdo preferuje poznávací zájezdy a rád na dovolené objeví něco nového, je Řím tou ideální destinací. Řím je hojně navštěvovaný zejména v létě, avšak to neznamená, že nám zimní Řím nenabídne zajímavé zážitky. Právě v tomto období jsou římské památky téměř poloprázdné a nabízí se jedinečná možnost toto město poznat bez zástupu turistů a ve vší vánoční parádě. Večerní návštěva antických památek, výlet do Vatikánu, příjemné posezení v typické italské restauraci, nákupy v centru módy a luxusu, to vše je Řím.

Klepněte pro větší obrázek

Za exotikou na Kapverdy

Pokud zvažujete útěk do teplých krajin, Kapverdské ostrovy budou pro Vás jasnou volbou. Z Kapverd jsou zatím nejznámější a nejvíce turisticky rozvinuté ostrovy Sal a Boa Vista, přičemž na obou ostrovech si užijete nádherné pláže, přátelskou „no stress“ atmosféru, nadstandardní hotelové služby a příjemně teplé počasí, které se celoročně pohybuje kolem 25 stupňů Celsia.

Klepněte pro větší obrázek

Na hory do Tater

Do Tater můžete vyrazit na Slovensko či do Polska. V Tatrách se nabízí spoustu možností jedinečného ubytování spojeného s wellness službami a relaxací. Kromě úchvatné přírody je takový pobyt nejlepší spojit i se zimními sporty, přičemž dovolená v Tatrách je zpravidla cenově mnohem výhodnější nežli například v rakouských Alpách. I když se jedná o pobyt v rámci Evropské Unie, kde platí náš Evropský průkaz zdravotního pojištění, určitě se vyplatí si před cestou sjednat i kvalitní cestovní pojištění. Dobrá cestovní pojistka pokryje nezbytnou zdravotní péči v zahraničí, léky, ztrátu či zničení zavazadel, nebo též například úraz pojištěného. Pokud provozujete rizikové zimní sporty, nezapomeňte též na sjednání speciálního připojištění rizikových sportů k Vaší cestovní pojistce.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne je tady a vy jen s velkými problémy zakončujete směnu. Prostě se nemůžete zbavit pocitu, že není něco v pořádku. Přes víkend se dáte dohromady a budete zase jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme