Tipy na rodinné výlety (nejen) na prodloužený víkend

26. 10. 2013
Tipy na rodinné výlety (nejen) na prodloužený víkend
Máme před sebou prodloužený víkend a naši školou a školkou povinní dokonce podzimní prázdniny. Jak blížící se volno využít, odpočinout si a užít si poslední teplé dny barevného podzimu?

Muzeum Lega - Praha

Chcete potěšit především svou drobotinu, která miluje lego? Pak neváhejte a jděte s nimi do Muzea Lega. Nemusíte chodit nikam daleko, muzeum se nachází v centru Prahy a potěšíte jím jak kluky, tak holky všeho věku. Obdivujte, co vše se dá z Lega postavit (věděli jste, že loni byl v Londýně vánoční stromeček postavený z Lega?) a zavzpomínejte i na své dětství.

www.muzeumlega.cz

Fata Morgana v Botanické zahradě, Praha

Kytičky, kytičky, kytičky. Tento skleník potěší především holčičky a maminky, které rády pěstují vše, co kvete i nekvete a obklopují se zelení. Botanická zahrada velmi často také pořádá tematické výstavy – orchideje, dýně… A až si budete chtít trochu odpočinout, zajděte si do vinotéky na sklenku dobrého vína.

Skanzen Přerov nad Labem

Chcete se podívat do skanzenu, ale cesta do nejznámějšího skanzenu v Rožnově se vám zdá příliš dlouhá? Pak jste asi nevěděli, že skanzen máme „za rohem“ – v Přerově nad Labem. Zdejší skanzen nabízí spoustu možností, jak trávit čas, a to nejen rodinám s dětmi.

Vydáte-li se sem o podzimních prázdninách, můžete kromě jiného shlédnout i výstavu, jak se oblékaly naše prababičky, pány by mohla zajímat expozice Půvab lidových stavení a nejmenší budou zcela určitě okouzleni výstavou Svět dětských knížek a hraček. Všechny tyto zmíněné výstavy končí posledního října.

http://www.polabskemuzeum.cz/prerov-nad-labem/vystavy

Zámek Loučeň – i pobyt

Málokterý zámek je natolik vstřícný k návštěvníkům, jako Loučeň. Jako jeden z mála funguje celoročně, a tak zde můžete trávit např. i Silvestra. Ale ten je ještě daleko, v tyto dny můžete navštívit speciální čokoprohlídku – nejen, že si prohlédnete nádherné interiéry zámku, ale navíc ještě ochutnáte výbornou čokoládu. A pokud by se vám zde zalíbilo natolik, že by se vám nechtělo odjet, můžete se zde i ubytovat.

Loučeň se pyšní několika různými labyrinty, kde se můžete procházet. Každý advent zde rozsvěcejí největší adventní svícen v republice.

www.zamekloucen.cz

Vinný sklípek – ráj pro všechny, kteří rádi víno

Děti už jsou větší, a jediné dvě věci, které je děsí, jsou to, že byste s nimi chtěli trávit jejich podzimní prázdniny a to, že byste jim nedali na tyto volné dny dost peněz? Hurá! Pak vám nic nebrání si rezervovat pobyt v některém z mnoha vinných sklípků. To, zda vezmete partnera či kamarádku, už necháme na vaší úvaze.

Vybírejte v proslulých jihomoravských vinařských lokalitách, jako jsou Mutěnice, Čejkovice, Pálava, Mikulov. Jen pozor na oznámení rodině…. Říci: Jedu se nechat zavřít do Valtic by mohlo vzbudit různé reakce, než byste vysvětlili, že máte na mysli vinný sklípek….

Pokud nevíte kam, zapátrejte na stránkách http://sklipky.arces.cz/index.php a zaručeně si vyberete.

Muzeum čokolády a marcipánu – Tábor

Milujete čokoládu? Pak si nenechte ujít nádherně voňavé muzeum této pochoutky, které se skrývá v Táboře. Pravda, v Praze také najdete čokoládový dům, zasvěcený této lahůdce, zde je ale pořádné muzeum, které potěší každého čokoholika. A máte-li rádi také marcipán, pak si tu budete připadat jako v ráji.

Muzeum nabízí různé druhy balíčků za poměrně příznivé ceny, takže vám nic nebrání si třeba vyzkoušet něco vyrobit. A bude—li se vám chtít, můžete zde i přespat. Stačí zvolit „Rekreační balíček…“

Více na http://www.cokomuzeum.cz/zazitkove-balicky

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Není divu, že hledáte kýžený majáček, který by vám pomohl na trnité cestě za láskou. Vše, co je pro vás obtížné, má na svědomí Venuše, která se k vám otáčí zády a působí disharmonii mezi…

Nejčtenější články

Články odjinud