To nejlepší jsem propásla. Kvůli ženatému chlapovi!

3. 9. 2013
To nejlepší jsem propásla. Kvůli ženatému chlapovi!
Je vám přes třicet, některým z vás dokonce i přes čtyřicet, dosud jste žila spokojeně v letitém vztahu, byla možná i vdaná, a najednou – STOP, kvílení brzd, a váš partner vám sdělil, že končí? Buďte si jistá, že v této situaci nejste sama. Vím, vaši bolest toto vědomí asi nezmírní. Přesto si ale zkuste vzpomenout na pořekadlo našich babiček – „pro jedno kvítí slunce nesvítí“ a dívejte se do budoucnosti s takovou nadějí, kterou jste schopna ze sebe vyždímat.

Beátin příběh – varování pro všechny

Beáta vždycky byla hezká, chytrá, pracovitá, se srdcem na pravém místě. Jen v očích měla vždy osten smutku. Dlouho jsem nevěděla proč. Pochopila jsem, když jsem poznala jejího partnera. Zatímco ona byla velkou oporou cestovní kanceláře, on „jenom“ jezdil s dálkovými kamiony. Takže ona byla šik, se společenským rozhledem, a on se dokázal bavit hlavně o řízení, kde musel jak řadit, a kdo má lepší auto. Abych mu nekřivdila, ještě umí vyprávět vtipy.

Navíc má jedno velké minus, které by skoro žádná jiná nebyla ochotná tolerovat – je ženatý. Beáta dodnes věří tomu, že se rozvést nemůže. Nejdřív to bylo kvůli klukovi, který by to v pubertě nezvládl, teď zas kvůli ženě, která je nemocná a zaručeně by ji to zabilo. Nikdo z nás jejich vztah nechápal, a dodnes nechápe. A přesto mu Beáta věnovala své nejlepší roky. Poznali se v jejích 21, dnes jí je 45… děti samozřejmě nemá, protože on striktně trvá na prezervativu, bez ohledu na to, že ona děti chtěla.

Co dál?

Kdovíproč, Beáta v sobě zatím nenašla dost sil tento vztah ukončit. Děti už mít nebude, partnera na stáří také pořádně ne… A když se jí na to zeptáte, tak jen mávne rukou: „Vždyť už jsme spolu tak dlouho, nevím, zda bych si zvládla zvyknout na někoho jiného…“ Argument, že by mohla potkat někoho mnohem lepšího, který by si ji zasloužil a udělal ji šťastnou, třeba i s dětmi, které by mu mohla pomáhat vychovat? Neobstojí. Vždy kontruje otázkou „a co když ne….“

Každé setkání s malými dětmi jí zvlhčí oči slzami, přesto ale tento patogenní vztah neukončí. A tak se zatím realizuje v cestování do zemí blízkých i dalekých. Pozvání na kávu od případných kandidátů na partnera s úsměvem odmítá. Prsteníček levé ruky má stále smutně prázdný…

Prevence?

Napadlo vás, že byste nechtěla být v Beátině kůži? Přesto, že netrpí nedostatkem peněz a procestovala celý svět, by dala vše, co má, za plnohodnotný vztah s dětmi. Ale bohužel, správný moment už propásla. Klimakterium a menopauza už jsou za rohem a vnoučata těžko budou. To vhání slzy do očí nejen jí, ale i její mamince. Beáta je totiž jedináček, a tak se její maminka nikdy nedočká vnoučat.

Přitom stačilo tak „málo“ – uvědomit si, že má na víc než na vztah s ženatým, navíc s prakticky nulovým rozhledem. Paradoxně na Beátu až směšně žárlí, přesně podle hesla „já můžu, ale opovaž se ty a já ti to vrátím třikrát…“ Že byste to v žádném případě nedopustila? Ale jděte, láska je slepá, hluchá, a dívá se přes růžové brýle. Neodsuzujte Beátu a jí podobné jako hloupé a naivní husičky. Nikdy nevíte, jaká byste byla vy sama.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento den bude nezapomenutelný pro svobodné Váhy. Milí zrozenci Vah, dopřejte si účast na zajímavé akci. Právě tam potkáte nevšední osůbku, která vás ihned uchvátí svým vzhledem i…

Nejčtenější články

Doporučujeme