Tohle jsou géniové zvěrokruhu: Která znamení mají předurčené vysoké IQ? | Foto: iStock

Foto: iStock

Tohle jsou géniové zvěrokruhu: Která znamení mají předurčené vysoké IQ?

Génia z vás neudělají jen samé jedničky na vysvědčení. Inteligence je soubor vlastností, jako jsou logické uvažování, sociální inteligence nebo otevřenost novým myšlenkám. A přesně tím vynikají i některá znamení zvěrokruhu, která se tak řadí mezi nejchytřejší.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jsou velmi chytří a nejvíc vynikají v sociální inteligenci. Tomuto znamení vládne Merkur, planeta myšlení a komunikace, a to jsou přesně jejich nejsilnější stránky. Stále chtějí nasávat nové informace a chrlí nové nápady. Blíženci jsou také velmi flexibilní, což z nich dělá tak trochu všeuměly. Díky komunikačním dovednostem pak bývají velmi úspěšní. Není náhoda, že mají prvenství v počtu nositelů Nobelovy
ceny.

Velký horoskop práce a financí pro rok 2023. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Patří mezi největší perfekcionisty, jsou organizované a dobře se učí. Díky tomu jsou Panny ideálními studenty. Kromě toho jsou ale také velmi bystré a zvídavé. Rády řeší složité problémy do nejmenšího detailu a řídí se u toho logikou. O všem se rády informují a mají velmi dobrý přehled.

Pokračování 3 / 6

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Jejich chytrost je založena na bystrosti a umění číst v ostatních, čehož také často rádi využívají ve svůj prospěch. Učení jim jde samo. Informace do sebe nasávají jako houba a pak připomínají chodící encyklopedii. O všem velmi přemýšlejí, vše analyzují a problémy řeší pomocí dobré strategie.

Pokračování 4 / 6

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci sice patří mezi ohnivá a emotivní znamení, to ale neznamená, že by neuvažovali racionálně. Neustále filozofují a rádi se učí. Kromě toho, že jsou velmi dobrodružní, potřebují i nové impulzy. Rozšiřují si obzory a dokážou absorbovat nové myšlenky bez zaujatosti. Stejně jako Vodnáři mají často inovativní nápady.

Pokračování 5 / 6

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Mají metodické a racionální myšlení. Než udělají zásadní krok, vždycky ho předem dobře zváží. Nikdy nejednají impulzivně a nezodpovědně. Kozorozi jsou dobří plánovači, vynikají sebekontrolou a pracovitostí. K úkolům přistupují zodpovědně a umějí se prosadit. Všechno mají ale hodně vydřené. Chybí jim totiž kreativita a uvolněnost, čímž se ochuzují o dobré nápady.

Pokračování 6 / 6

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři jsou největší vizionáři. Mají vždy originální nápady a vždy otevřenou mysl. Vynikají analytickým myšlením a jsou velmi praktičtí. Proto bývají nejen velmi chytří, ale také úspěšní. Dokážou svou ideu prodat. Nepodléhají emocím a trémě, ale jednají s rozvahou. Také se sami o vše kolem zajímají, proto mají dokonalý přehled o dění. Často tak pracují v médiích, kde jsou přímo u zdroje. Slavným myslitelem v tomto znamení byl například Charles Darwin.

Doporučujeme

Články odjinud