Tohle všechno dokáže voda s citronem s vaší pokožkou! Pijte ji každý den

Tohle všechno dokáže voda s citronem s vaší pokožkou! Pijte ji každý den

Citronová voda je oblíbený nápoj nejen v horkých dnech. Spousta lidí ji pije hned ráno na lačno, jiní ji mají po celý den na pracovním stole a průběžně ji popíjejí. Díky vysokému obsahu vitaminu C zabraňuje stárnutí pokožky i ovlivňuje tvorbu akné. Jen musíte dát pozor, abyste ji konzumovali správným způsobem.

Voda s citronem pomáhá při tvorbě kolagenu

Jeden ze způsobů, jak citronová voda pomáhá pokožce, je schopnost ovlivnit tvorbu kolagenu. Kolagen je protein, který se nachází v našich svalech, kostech a kůži. Díky kolagenu je pokožka silná a elastická a taky se snáze zbavuje mrtvých kožních buněk. Pokožka bohatá na kolagen vypadá lépe a taky je zdravější. „Voda s citronem obsahuje vysoké množství vitaminu C, který podporuje tvorbu koleganu,“ říká Bianca Cheahová, expertka na zdraví a wellness. Nemyslíme tím tedy, že byste se měli koupat ve vodě s citronem, ale citronovou vodu pít. 

Pokračování 2 / 5

Pomáhá proti akné

Vitamin C má pozitivní vliv na kožní problémy, zejména na akné. „Vitamin C odstraňuje bakterie z pokožky, takže se méně tvoří akné," říká Marie Parodi, odbornice na kožní problémy. Při akné se hromadí maz v mazových žlázkách, kde může dojít až k lokálnímu zánětu. A jak známo, vitamín C má i protizánětlivé účinky. 

Pokračování 3 / 5

Poskytuje podporu nadledvinkám

Nadledvinky jsou malé žlázy, které produkují nezbytné hormony, například kortizol, jež pomáhají regulovat tělesné funkce, jako jsou metabolismus, krevní tlak a reakce těla na stres. Pokud nadledvinky nefungují dobře, může se to projevit oslabením imunity a únavou, ale i jiným zabarvením pokožky a zvýšenou tvorbou akné. Jak již bylo řečeno, citronová voda obsahuje vitamin C, který má vliv i na správné fungování nadledvinek. 

Pokračování 4 / 5

Chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály

Podle nejrůznějších studií je jednou z nejdůležitějších vlastností vitaminu C to, že má antioxidační funkci, což znamená, že chrání buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály budeme mít v těle vždy, nebezpečná je ovšem jejich zvýšená hladina. Tu mohou zapříčinit  smažené potraviny, znečištěné ovzduší, alkohol, tabákový kouř a mnoho dalších skutečností. Volné radikály mají vliv i na pokožku, ta kvůli nim stárne. Pokud chceme snížit hladinu volných radikálů, potřebujeme k tomu antioxidanty, mezi něž patří právě vitamin C. I tímto způsobem tedy voda s citronem příznivě ovlivňuje náš vzhled. 

Pokračování 5 / 5

Vodu s citronem pijte na lačno

Voda s citronem je tedy pro tělo jednoznačně přínosná, nesmíte ji ale popíjet celý den. Dnes je móda celý den usrkávat různá smoothie, ochucenou vodu, ať už s citronem nebo okurkou, jahodami a podobně. Problém je, že takhle neustále naleptáváte zubní sklovinu. Výsledkem mohou být zubní kazy. Proto je lepší vypít koncentrovaně celou skleničku ochuceného nápoje a pak nechat zuby odpočívat.

Doporučujeme

Články odjinud