Tom Cruise slaví 60: Sexy Maverick sbalil Cher a oslnil prince Williama i Kate

3. 7. 2022
Jeden z nejlépe placených hollywoodských idolů slaví 3. července 2022 „šedesátku“, do filmového důchodu se ale nechystá. Naopak. Momentálně dobývá oblohu i ženská srdce v pokračování úspěšného snímku Top Gun. Diváci z kin odcházejí nadšení a do oblak velebí kondičku i herecký um Toma Cruise.

Touha být knězem

Thomas Cruise Mapother IV, což je celé jméno hollywoodské star, se narodil 3. července 1962 a vyrůstal se třemi sestrami v poněkud neutěšeném prostředí. Jeho otec byl totiž poněkud prudší povahy a Tom jej popsal jako tyrana a zbabělce. „Můj otec byl ten typ člověka, který když se něco pokazí, tak do vás ještě kopne. Byla to ale skvělá lekce do života,“ svěřil se v jednom rozhovoru. Tom si v dětství nepřál být ani akčním hrdinou, ani pilotem stíhaček. Toužil stát se knězem. Poněkud netradiční touha malého kluka se ale proměnila v okamžiku, když v devatenácti dostal dvě malé, ale významné příležitosti u filmu. Byly to „pidirole“ ve snímku Nekonečná láska a dramatu Večerka. O jeho dalším osudu ale rozhodly okamžitě.

Která je nejslavnější role Toma Cruise? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Na pracovišti vládne pohodová nálada, ale vám se to nezdá. Je vám divné, že jsou kolegové v klidu a vám se nic nedaří. Nyní nedokážete dotáhnout věci do konce, a to je pro vás…