Tomáš Savka je někdy „drsný“, jindy romantik

4. 2. 2012
Tomáš Savka je někdy „drsný“, jindy romantik
Muzikálový hit z dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood, který s velkým úspěchem uvádí už déle než rok pražské Divadlo Kalich, má významnou hereckou posilu. V titulní roli nově září Tomáš Savka. Jeho zkušenými alternanty zůstávají Václav Noid Bárta a Jan Kříž.

„Tomáš dozrál do pozice talentovaného všestranného muzikálového herce, což jsme si ověřili už při zkoušení muzikálu Osmý světadíl,“ vysvětluje ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek svou volbu.

Finalistovi první řady televizní SuperStar se skutečně podařilo ve zmíněném muzikálu s hity skupiny Elán Osmý světadíl výrazně zabodovat. Svědčí o tom i nadšené výkřiky kritiků. „Tomáši Savkovi nezbývá než zatleskat,“ napsal po premiéře Osmého světadílu Pražský deník. „Zcela sám zvládne utáhnout celé jeviště,“ míní MF Dnes. „Tomáš Savka je v ústřední roli precizní, dokonale zpívá i tančí,“ přidávají chválu Divadelní noviny.

Jako Robin Hood se Tomáš představí na jevišti Divadla Kalich poprvé koncem ledna a lze očekávat, že tak strhne další lavinu superlativů. „Bral jsem to jako výzvu. Představení jsem viděl nejdříve coby divák, šel jsem se podívat na práci režiséra Jána Ďurovčíka, s nímž jsem potom spolupracoval právě na Osmém světadílu. Robin Hood mě dostal tím, jak je akční i vtipný zároveň. A opět mě překvapilo, jak velká podívaná se dá připravit i na menším jevišti, kde nepřicházíte o přímý kontakt s herci,“ prozrazuje talentovaný mladík.

Fanoušci Robina Hooda se většinou shodují, že zatímco Václav Noid Bárta ztvárňuje svou postavu jako živočišného rebela, Jan Kříž ve svém podání akcentuje spíše její romantické rysy. Nabízí se tedy otázka, jaký bude Tomáš Savka. „Chtěl bych být někde uprostřed. Někdy drsný, jindy romantik,“ odpovídá s tajuplným úsměvem nový muzikálový Robin Hood.

ČTĚTE TAKÉ:
Horoskop na únor 2012

ČTĚTE TAKÉ:
Fotografie! Čadek si odváží Jitku i malou Elenu domů!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v nepříjemném sextilu s vaším znamením a nedopřává vám sladké ovoce za odvedenou práci. Celý týden se fakt snažíte a povinnosti řešíte jako křížovky, jenže šéfovi je to úplně…