Tomáš Töpfer jako Blboun

4. 12. 2001
Tomáš Töpfer jako Blboun
Divadlo Na Fidlovačce uvede ve čtvrtek 6. prosince novou hru - frašku Georgese Feydeaua Blboun.

Tomáš Töpfer jako Blboun

Divadlo Na Fidlovačce uvede ve čtvrtek 6. prosince novou hru - frašku Georgese Feydeaua Blboun.

Ředitel divadla a zároveň představitel hlavní role Tomáš Töpfer vybíral velmi dlouho s režisérem Jurajem Herzem a dramaturgyní Helenou Šimáčkovou název, který je již po 105 let, co je hra ve světě uváděna, překládán různými způsoby. Nakonec se shodli na Blbounovi, což Tomáš Töpfer glosoval poznámkou, že v divadle většího "blbouna" nebylo, a tak se musel hlavní role ujmout on sám.
Zárukou kvality je také režisérské vedení Juraje Herze, který si pochvaluje nejen výbornou atmosféru v divadle, ale i velmi nadané a talentované herce, kteří jsou zároveň skvělými kuchaři. Společně si každý den při zkouškách vaří, a tak už to, podle jeho slov, někteří odnesli dvěma až čtyřmi kily navíc. Herz do jedné z rolí obsadil i svou ženu Terezu Pokornou, která se tak objeví na jevišti po čtrnácti letech. Také úžasné kostýmy od Marie Frankové nebo skvělé výkony Petra Rychlého, Elišky Balzerové, Terezy Bebarové, Ladislava Trojana, Pavly Vojáčkové a dalších přitáhnou jistě mnoho diváků. První představení jsou již beznadějně vyprodána, hra je však v prosinci a v lednu nasazena několikrát, a tak budou mít šanci ji vidět i ti, kteří v současné době dají přednost předvánočním nákupům.

zdroj: Ex voto
Foto Alexandr Janovský

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Přesvědčili jste šéfa o tom, že za všechny kiksy a přešlapy vlastně ani nemůžete a jste na pokraji sil. Snad se vám udělá po víkendu lépe. S kariérou to nevypadá dobře. Do toho ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme