Tomáš Trapl & DOLMEN to rozbalí v Retro Music Hall!

3. 11. 2006
Koncert zpěváka Tomáše Trapla a jeho skupiny DOLMEN se uskuteční v úterý 7. listopadu od 20:00 hodin v pražském klubu Retro Music Hall. Akce se koná při příležitosti 10. výročí existence kapely. Jako host vystoupí skupina VOTCHI. Vstup je pro všechny zdarma - stačí jen přijít a skvěle se bavit!

Právě na tomto koncertu se skupina sejde po dvouleté odmlce v původním i pozdějším obsazení. Na podiu si zahraje původní baskytarista Tomáš Kurfürst (nyní MIG 21) a Prokop Saidl (BRAN), několik skladeb zazní i v nové aranži pro dvě baskytary. Zpěváci obou skupin - Tomáš Trapl a Petr Kuthail, si během večera vzájemně promění několik písní.

Slovo "dolmen" představuje keltský náhrobní kámen, hudba je značně ovlivněna keltskou melodikou. Objevují se nástroje jako panova flétna nebo housle, hudba je ale zároveň tvrdá jako kámen, tedy rocková.

Skupina vznikla v roce 1996. Zakládajícím členem byl kromě Trapla též kytarista Tomáš Valášek, jehož skladby tvořily podstatnou část repertoáru. Autorem téměř všech textů je Lukáš Fišer. Skupina vydala album s názvem "Dolmen Rock".

Více naleznete na internetových stránkách www.tomas-trapl.cz a www.retropraha.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Patříte ke znamením, která prahnou po super kariéře a nechcete být jen průměrní pracovníci. Životní dílo se vám daří, ale momentálně se musíte srovnat s nepřízní osudu. Snížení výkonnosti…

Nejčtenější články

Doporučujeme