Láska nebeská a nejromantičtější scéna z filmu s Keirou Knightly Profimedia

Láska nebeská a nejromantičtější scéna z filmu s Keirou Knightly Profimedia

Láska nebeská a hugh Grant v roli premiéra Profimedia
Pelíšky a rodinné Vánoce Profimedia
Pelíšky a Jaroslav Dušek s Evou Holubovou v nejvtipnější scéně Profimedia
Sám doma a Macaulay Culkin Profimedia
19
Fotogalerie

Top 10 vánočních filmů, které o svátcích musíte vidět

Vánoce a svátky se neobejdou bez vánočních filmů, které pomohou naladit tu správnou kouzelnou atmosféru. Ať už komedie, animovaný film nebo pohádka, všechny mají něco do sebe. Které byste si měla o Vánocích rozhodně pustit?

Láska nebeská

Vánoce. Hugh Grant. Vánoční Londýn. Keira Knightley. Bill Mack a jeho vánoční song. Láska. Colin Firth. Film Láska nebeská je prostě nejlepším vánočním filmem všech dob, ať si říká, kdo chce, co chce.

Láskou vonící prolínající se příběhy na pozadí Vánoc v Londýně jsou tak skvěle natočené, že nebudete muset ani přemlouvat vašeho partnera, aby se koukal s vámi. I mužům se totiž kupodivu tato romanticky laděná vánoční komedie líbí.

Pelíšky

Kultovní český film, který televize vysílá pravidelně na Vánoce, už se vryl do našich myslí a dojímá nás během svátků každý rok. Hořkosladká komedie z doby ruské okupace se zčásti odehrává o Vánocích, které přinášejí řadu vtipných scének. Navíc herecké obsazení Miroslav Donutil, Simona Stašová, Eva Holubová, Jaroslav Dušek či Jiří Kodet prostě zaručuje dobrou zábavu.

Sám doma

Také jste na tomto filmu byli v dětství závislí a koukali na něj rok co rok? Tak trochu vám to zůstalo, že? Bláznivá komedie o tom, jak jedna americká rodinka zapomene doma nejmladšího člena rodiny – syna Kevina v podání Macaulaye Culkina a odletí na svátky do Paříže, se stala nejúspěšnějším filmem roku 1990.

Nástrahy, se kterými se Kevin v opuštěném domě atakovaném zloději musí vypořádávat, pobaví celou rodinu.

Anděl Páně

V nebi se chystají Vánoce a všichni mají něco na práci, jen jeden anděl jako by byl navíc. Petronel zkazí, na co sáhne, takže je nakonec bohem Jiřím Bartoškou seslán na pozemský svět, aby napravil alespoň jediného hříšníka, jinak skončí jako padlý anděl v pekle.

Vtipná pohádka se letos dočkala pokračování, které sklízí nadšené recenze, takže si oba díly nenechte ujít!

Zázrak v New Yorku

Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka jí už dávno prozradila tajemství o Ježíškovi a rozdávání dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků – opětovnou víru ve splnění svých snů.

Ukradené Vánoce

Animovaná a tak trochu strašidelná pohádka z dílny geniálního Tima Burtona k Vánocům prostě patří. Jack nikdy nezažil Vánoce, a když se náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě, touží je prožít také.

Rád by obyvatele Vánočního města překvapil něčím, co ještě nezažili – Halloweenem. A tak si pozve na pomoc své přátele ze záhrobí – kostlivce, skřítky, netopýry i umělce. Výsledek není zrovna uspokojující! Podívejte se, jak to všechno dopadne!

Prázdniny

Američanka Amanda v podání Cameron Diaz dostane kopačky. Angličanka Iris v podání Kate Winslet taky dostane kopačky. Obě shodou okolností před Vánocemi. Co teď? Nejlepší je vypadnout někam, kde jim prostředí nebude připomínat to, co právě prožily.

Ženy se proto rozhodnou vyměnit si na vánoční svátky svoje obydlí, což s sebou přináší kuriózní situace. Romantická komedie má samozřejmě happy end – než nastane silvestr, obě si najdou nové lásky.

Pohádky pro Emu

Se svým druhým filmem přišel letos do kin režisér Rudolf Havlík. Romantická komedie Pohádky pro Emu se nese v duchu britské Lásky nebeské. Možná i proto, že se zčásti odehrává v Londýně.

Petr Miller je svobodný muž, který pracuje na imigračním úřadě v Londýně. Jednoho dne mu zazvoní telefon z Prahy, ve kterém se dozví, že je otcem malé holčičky, jejíž matka leží po autonehodě v nemocnici. Začíná boj nejen o osmiletou Emu, které hrozí dětský domov, ale také boj o lásku krásné Marie.

Grinch

V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem.

Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Naštěstí se kurážná Cindy Lou odváží vzít situaci do svých rukou, a tak Grinch neukradne Vánoce, a dokonce z něj přestane být zlé monstrum.

Čtvery Vánoce

Každý rok na Vánoce šťastně svobodní Brad a Kate unikají svým rozvedeným rodičům a nepříjemným příbuzným, každý rok nasedají do letadla a míří někam daleko. Letos ale padla neproniknutelná mlha, letiště bylo uzavřeno a nešťastné dvojici nezbývá, než během jednoho hektického, bláznivého dne oslavit rodinné vánoce hned načtyřikrát.

Jaké jsou nejlepší filmy všech dob? Mrkněte na výběr Reflexu zde

Doporučujeme

Články odjinud