H&M svetr 999 Kč, kalhoty 449 Kč   Foto: Archiv firem

H&M svetr 999 Kč, kalhoty 449 Kč
  Foto: Archiv firem

H&M mikina 749 Kč, kalhoty 599 Kč Foto: Archiv firem
Zalando.cz 1619 Kč Foto: Archiv firem
H&M svetr 749 Kč, kalhoty 749 Kč Foto: Archiv firem
[https://zbozi.dama.cz/cornette-julie-355-291-trojdilne-damske-pyzamo-dl-r-jeans-dziny-d966271313]  Foto: Archiv firem
56
Fotogalerie

Topení zatím nezapínejte: Jaké domácí oblečení zahřeje a bude vám i slušet?

Dávno odzvonilo dobám, kdy jsme doma nosily vytahané tepláky a zapraná trička! I oblečení na doma by mělo být slušivé, ale zároveň pohodlné a hřejivé. A také byste se v něm neměla stydět přijmout nečekanou návštěvu nebo vyběhnout do večerky. Kde takové kousky koupit?

Ačkoliv už nás snad nečeká zima v izolaci a covidovým restrikcím doufejme odzvonilo, pohodlné a slušivé domácí oblečení bude překvapivě v kurzu i letos v zimě. A co víc, mělo by k tomu všemu ještě umět hřát, aby nebylo třeba zapínat topení naplno. Vzrůstající ceny elektriky i plynu nás totiž nutí zatnout zuby a zkoušet vydržet bez hřejivého zázraku co možná nejdéle.

Dokud je člověk v pohybu, chlad příliš nepociťuje. Nikdo z nás ale doma nechce neustále vařit nebo uklízet, aby se zahřál. Pokud tedy toužíte schoulit se na gauč s rozečtenou knížkou nebo k rozkoukanému seriálu, ale tušíte, že bez zapnutého topení vámi bude za chvilku lomcovat zima, máte několik možností.

V jakých outfitech vám bude teplo? Podívejte se na video:

V první řadě si nezapomeňte uvařit konvici horkého čaje, případně grogu či svařeného vína, které podzimní atmosféru ještě umocní. Dalším krokem jsou pak hřejivé huňaté ponožky i obuv, jež vás ochrání před zimou od podlahy, na noc pak hřejivé a zároveň slušivé flanelové pyžamo. Nejdůležitější je však outfit, který vás ani v chladnějších teplotách nezklame.

Zaměřte se proto nejen na slušivé teplákovky, ale i domácí soupravy z vlny, úpletu nebo flísu. Velkou službu vám udělá také rolák nebo kapuce, případně flísový overal, do kterého se můžete krásně zachumlat. Hodně pomůže i body, díky kterému vám nepotáhne na záda.

Vhodné je také funkční oblečení, které má dokonalé termoregulační vlastnosti. „Ideální materiál do sychravého zimního počasí by měl hřát, odvádět vlhkost, být příjemný na dotek a zadržovat pachy. Z kombinace merino vlny a Moiry, vytvořili jsme tak úplet, který je skvělý na sport, turistiku a zahřeje vás i při domácím lenošení,“ říká ředitelka společnosti Moira Marcela Vlčková.

Jelikož i u domácího oblečení se v posledních letech klade důraz na design a slušivost, nemusíte už zůstávat pouze u věčné klasiky mikina + tepláky. Pohodlně se budete cítit i v úpletových domácích kalhotách, které můžete kombinovat nejen se svetrem ve stejném podání, ale třeba také s kardiganem, jenž vám poskytne ještě větší plochu k zahřátí.

Barvy pak volte také podle toho, v čem se cítíte nejlépe, jste přece doma! Abyste měla pohodu a klid, je domácí oblečení zabarveno spíše do tlumenějších a jemných odstínů, takže když vynecháte klasickou černou či tmavě modrou, můžete vybírat ze smetanových, béžových či narůžovělých tónů, oblíbená je i zelenkavá, světle modrá nebo šedý melír.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud