Claudia Schiffer zamlada Profimedia

Claudia Schiffer zamlada Profimedia

Claudia Schiffer zamlada Profimedia
Claudia Schiffer na přehlídkovém mole  Profimedia
Claudia Schiffer na přehlídkovém mole  Profimedia
Claudia Schiffer zamlada Profimedia
33
Fotogalerie

Topmodelka Claudia Schiffer slaví 50: Co jste o krásné blondýnce nevěděla?

V úterý 25. srpna to bylo padesát let, co se narodila jedna z nejslavnějších topmodelek všech dob. Claudia Schiffer sice dráhu modelky nikdy nezvažovala, nakonec je ale i ve svém věku v této profesi stále aktivní. Co jste o ní možná nevěděla?

Modelka místo právničky

Než Claudii Schiffer objevili na diskotéce v Düsseldorfu, neměla modrooká blondýnka vůbec myšlenky na to, že by se stala modelkou. Jejím snem bylo být právničkou a zaučovala se v otcově právnické praxi. "Myslela jsem si, že agenti udělali chybu. Nikdy jsem nepředpokládala, že bych mohla být modelkou. Když mě objevili, myslela jsem si, že si mě spletli s mou kamarádkou. Rok jsem čekala, že si to uvědomí a pošlou mě domů,“ vzpomínala kráska.

Pokračování 2 / 7

Je v Guinessově knize rekordů

Za svoji kariéru se Claudia Schiffer objevila na více než tisíci titulních stran prestižních magazínů. Tento počet jí vynesl místo v Guinessově knize rekordů jakožto modelce s nejvíce titulkami. Cover fotila nejednou například pro Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, People, Vanity Fair, Cosmopolitan nebo Rolling Stone.

Pokračování 3 / 7

V roli herečky

Claudia Schiffer není jen úspěšná modelka, objevila se dokonce i v několika filmech. Svůj debut zažila v roce 1994 v rodinném snímku Sám doma a bohatý, poté jste ji mohla vidět například v romantických komediích Milenci na horách nebo Zoolander a naposledy si v roce 2003 zahrála v kultovním filmu Láska nebeská.

Pokračování 4 / 7

Asistentka kouzelníka

V devadesátých letech o tom mluvil celý svět, dnes už si ale málokdo vzpomene, že Claudia Schiffer byla dlouholetou partnerkou světoznámého mága a iluzionisty Davida Copperfielda, s nímž byla dokonce zasnoubená. Během jejich vztahu mu občas asistovala při jeho představeních, kde ji nechával létat, zmizet nebo přeseknout vejpůl. Pár se rozešel v roce 1999, protože údajně nebyl schopen skloubit své pracovní životy.

Pokračování 5 / 7

V roli podnikatelky

V devadesátých letech nebyla Claudia Schiffer pouze jednou z nejslavnějších topmodelek světa. Myslela i na zadní vrátka a na to, že krása může být pomíjivá. Spolu se svými kolegyněmi Christy Turlington, Naomi Campbell a Elle Macpherson si proto v roce 1995 otevřela řetězec restaurací s příznačným názvem Fashion Café. Všechny tyto modelky tehdy patřily k naprosté špičce, ale místo konkurentek se z nich staly přítelkyně.

Pokračování 6 / 7

Ukradené kalhotky

Nebylo výjimkou, že při převlékání v zákulisí přehlídek přišla topmodelka často o spodní prádlo. „Pokaždé, když jsem byla na molu a vrátila jsem se do šatny, moje podprsenka i kalhotky byly pryč. Museli nám kvůli tomu zaplatit strážné. Fanoušci a fotografové také vyřezávali díry do stanů, kde jsme se převlékaly, aby pořídili lechtivé snímky. A do auta jsme se pak dostaly, jen když nám bodyguardi udělali cestičku davem,“ vzpomínala Claudia.

Pokračování 7 / 7

Propíchnuté uši

Claudia Schiffer nepózovala jen pro luxusní desénové značky jako Chanel, Versace, Balmain, Giorgio Armani, Bulgari, Chloé, Escada, Blumarine, Dolce & Gabbana, Fendi, Max Mara, Louis Vuitton, Michael Kors, Oscar de la Renta, Ralph Lauren, Emporio Armani, Prada, Yves Saint Laurent nebo Marc Jacobs. Když na to přišlo, pracovala i pro konfekční značku, jako je Mango, a právě kvůli této kampani si v roce 2006 dokonce nechala propíchnout uši! V té době jí bylo šestatřicet let.

Doporučujeme

Články odjinud