Toto je nejošklivější žena světa: Mrkněte na její fotky od miminka do dospělosti

16. 11. 2018
Nemoc jí zdeformovala obličej i tělo – kvůli ní má předkus s obrovskými koňskými zuby, zakalené oko, kostnatý obličej, extrémně vyzáblé tělo. Šestadvacetiletá Lizzie Velasquez trpí Marfanovým syndromem, který postihl například i slavného houslistu Niccolu Paganiniho.

Prošla si peklem

Lizzie Velasquez opravdu není žádná krasavice. Už od dětství si tak užila své. Vrstevníci dokážou být víc než krutí. A nejen ti. Vše vyvrcholilo, když jí bylo 17. Paradoxně prý ale právě lidská zloba a nenávist změnily její život k lepšímu. "Cítila jsem, jako kdyby mě někdo skrz počítačovou obrazovku napadl a dal mi pěstí. Myslela jsem si tenkrát, že si vybrečím oči," popisuje Lizzie Velasquez své pocity, když si musela číst nenávistné příspěvky pod videem, které, když jí bylo sedmnáct let, někdo umístil na YouTube s titulkem, že jde o nejošklivější ženu světa.

Mladá žena se přitom narodila s vrozenou genetickou poruchou zvanou Marfanův syndrom. Tímto syndromem trpěl například slavný houslista Niccolo Paganini. Nemoc postihuje srdce, oči, kosti a brání člověku, tedy i Lizzie přibrat na váze. Ta je nakonec autorovi nenávistného videa vděčná. Díky němu se z ní totiž stala aktivní bojovnice proti šikaně, motivační řečnice a také spisovatelka. Na svém kontě má dokonce už dvě knihy.

"Konečně jsem objevila smysl svého života. Tohle budu dělat už navždy. Vím totiž, že nevyprávím jen svůj příběh, ale i příběh všech, kteří nějakou šikanou trpí. Vím, jaké to je být sražena na kolena a zase se zvednout. A nevzdám se až do konce," popisuje Lizzie svůj příběh v dokumentárním snímku s názvem Statečné srdce, který měl premiéru v roce 2015.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv práce, dočkáte se partnerových připomínek. Má šťouravou náladu a vy zase dojem, že se vás snaží rozhodit. Pakliže musíte do práce, nehoňte se za nejlepším…