Toužíte mít ploché bříško na počkání? Zjistěte, co všechno dokáže estetická medicína

5. 2. 2015
Toužíte mít ploché bříško na počkání? Zjistěte, co všechno dokáže estetická medicína
Snažíte se cvičit a držet diety, ale špíčky na břiše ne a ne zmizet? Zjistěte, jaké možnosti nabízí moderní estetická medicína.

Oblast břicha patří mezi nejproblémovější partie, co se ukládání podkožního tuku týče. Je snadné na něm nabrat a velmi obtížné zhubnout. Tento problém lze vyřešit díky invazivním a neinvazivním metodám.

Invazivní metody

Když se v případě korekce břicha rozhodnete pro invazivní neboli chirurgickou metodu, je potřeba si uvědomit, že jde o zásah do těla. Výsledky jsou však prokazatelné a operace je vedena zkušenými lékaři na klinikách.

LIPOSUKCE BŘICHA – odsátí tuku

Jde o vysoce efektivní metodu odstranění tukových polštářků. Nejčastěji se provádí liposukce tumescentní, kdy se do podkoží podává speciální roztok, který uvolňuje tukové buňky, a tuk se pak odsává pomocí kanyly. Během jednoho zákroku lze odsát i několik litrů tuku. Liposukce však není metoda, která by řešila problém výrazné nadváhy. Proto je před jejím provedením vhodná redukce váhy.

Co vás čeká?

V závislosti na rozsahu se liposukce břišní oblasti provádí buď v místní, nebo celkové anestezii. V případě místní anestezie není třeba žádných zvláštních příprav. Naopak u celkové anestezie je nutné podstoupit předoperační vyšetření a dodržet běžný předoperační i pooperační režim. Bolest po liposukci břicha nebývá velká, v případě potřeby se podávají analgetika. Pro dobré zhojení je nutné nosit tři až čtyři týdny po operaci kompresní prádlo.

Kde: Perfect Clinic (Praha, Brno, Liberec), www.perfectclinic.cz

Cena: horní břicho 14 000 Kč, dolní břicho 16 000 Kč, celé břicho 28 000 Kč

PLASTIKA BŘICHA (ABDOMINOPLASTIKA)

Liposukce břicha bývá spojena s plastikou. V případě, že je liposukce břicha rozsáhlejší, přistupuje se k plastice. Jedná se o poměrně náročný chirurgický výkon, při kterém se odstraňuje povislá kůže břicha a nadbytečné tukové tkáně.

K tomu dochází velmi často po porodu nebo po větší redukci váhy. Operace je náchylná ke vzniku komplikací, a proto se doporučuje jen u opravdu dobře vyšetřených pacientů.

Co vás čeká?

Operace se provádí v celkové anestezii, obyčejně při dvou- až třídenní hospitalizaci. Stehy se vyndávají zhruba po dvou týdnech, ale v hloubce se kůže a břišní stěna dokonale vyhojí teprve po šesti až osmi týdnech. Proto je nutný klidový režim. Plná fyzická aktivita je možná po šesti týdnech. Pokud ale máte klidnou práci, například v kanceláři, je možné se zapojit už dřív. Po operaci se doporučuje nosit čtyři až osm týdnů břišní pás – první čtyři týdny neustále, s výjimkou sprchování.

Kde: Klinika plastické chirurgie a laserové centrum LaserPlastic, Praha 1, www.laserplastic.cz

Cena: od 38 500 Kč

Neinvazivní metody

V případě neinvazivních zákroků dochází k odbourání přebytečného tuku bez chirurgického zákroku, narkózy, hospitalizace či pracovní neschopnosti. Existuje několik druhů metod. Tuk se rozpouští ultrazvukem, radiofrekvenční vlnou nebo laserovou technologií.

Procedury jsou většinou bezbolestné, rychlé a cenově dostupné. Některé slibují minimální zásah do organismu, ale zase nepřinášejí tak účinné výsledky jako v případě invazivních technik.

V některých případech je provádějí nikoli lékaři, ale certifikovaní pracovníci kosmetických center.

KRYOLIPOLÝZA

Jde o novou ověřenou technologii určenou k odbourání podkožního tuku – liposukci zmrazením. Díky principu řízeného zmrazení podkožní tukové tkáně dokáže kryolipolýza krystalizovat obsah tukových buněk a způsobit tak jejich rozpad. Přístroj Kryolipo má speciální hlavici, do které se nasaje ošetřovaná partie, a nastavením teploty v rozmezí +5 až –10 °C dojde ke zmrazování tukových buněk a poté k jejich rozpadu.

Odumřelé tukové buňky jsou pak odplavovány z těla metabolickými pochody a lymfatickým systémem.

Co vás čeká?

Na břicho vám bude umístěna aplikační hlavice, která kombinuje sání a kryotechnologii. Prvních pět minut probíhá radiofrekvence – předpříprava tukové buňky na ideální odbourání po zmrazení – a poté už se přístroj přepne do systému mrazení. Doba mrazení je 30 až 50 minut, podle síly tukové vrstvy. V průběhu procedury budete pociťovat lehký tlak a zpočátku i lokální pocit chladu, který ale rychle ustoupí. Již po první proceduře se množství podkožního tuku sníží zhruba o 25 %, pak efekt narůstá v průběhu několika měsíců.

Kde: Studio Lia, Brno, www.kosmetika-hubnuti.cz

Cena: 1 procedura břicha, a to spodní + horní nebo pravá + levá strana 1990 Kč

METODA LPG

Modelace LPG® prováděné přístrojem Cellu M6® přiměje tukové buňky k nastartování přirozené lipolýzy a díky tomu se začne tuk odbourávat. Mechanická stimulace je prováděna pomocí válečků, takzvaných rollů. Tato stimulace působí do hloubky a spouští v těle biologické reakce.

Co vás čeká?

Poté co si oblečete speciální oblek, začne ošetření. Kosmetička drží v ruce hlavici a podle pokynů počítače provádí ošetření. Hlavice má dva válečky, které rotují, svírají a díky sání pracují s tkání – mobilizují tukovou tkáň, vyhlazují celulitidu a vyvolávají produkci kolagenu a elastinu a zpevňují. Metoda není nijak bolestivá. Po prvním ošetření budete mít pocit lehkosti, po třetím ošetření už je vidět zpevnění a po šestém zeštíhlení.

Kde: Kosmetický salon Yves Rocher, Praha 1, www.yves-rocher.cz

Cena: zeštíhlující péče na 45 minut 860 Kč; kúra šesti ošetření za 4250 Kč.

Článek vyšel v časopise Dieta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, nebojte se budoucích úspěchů. Krasojízda dokonalé práce pokračuje, ale má to jen jeden háček. Při zaučování či pomoci kolegům nebuďte pyšní. Kdyby vás viděl nadřízený,…