Toužíte mít ploché bříško na počkání? Zjistěte, co všechno dokáže estetická medicína

5. 2. 2015
Toužíte mít ploché bříško na počkání? Zjistěte, co všechno dokáže estetická medicína
Snažíte se cvičit a držet diety, ale špíčky na břiše ne a ne zmizet? Zjistěte, jaké možnosti nabízí moderní estetická medicína.

Oblast břicha patří mezi nejproblémovější partie, co se ukládání podkožního tuku týče. Je snadné na něm nabrat a velmi obtížné zhubnout. Tento problém lze vyřešit díky invazivním a neinvazivním metodám.

Invazivní metody

Když se v případě korekce břicha rozhodnete pro invazivní neboli chirurgickou metodu, je potřeba si uvědomit, že jde o zásah do těla. Výsledky jsou však prokazatelné a operace je vedena zkušenými lékaři na klinikách.

LIPOSUKCE BŘICHA – odsátí tuku

Jde o vysoce efektivní metodu odstranění tukových polštářků. Nejčastěji se provádí liposukce tumescentní, kdy se do podkoží podává speciální roztok, který uvolňuje tukové buňky, a tuk se pak odsává pomocí kanyly. Během jednoho zákroku lze odsát i několik litrů tuku. Liposukce však není metoda, která by řešila problém výrazné nadváhy. Proto je před jejím provedením vhodná redukce váhy.

Co vás čeká?

V závislosti na rozsahu se liposukce břišní oblasti provádí buď v místní, nebo celkové anestezii. V případě místní anestezie není třeba žádných zvláštních příprav. Naopak u celkové anestezie je nutné podstoupit předoperační vyšetření a dodržet běžný předoperační i pooperační režim. Bolest po liposukci břicha nebývá velká, v případě potřeby se podávají analgetika. Pro dobré zhojení je nutné nosit tři až čtyři týdny po operaci kompresní prádlo.

Kde: Perfect Clinic (Praha, Brno, Liberec), www.perfectclinic.cz

Cena: horní břicho 14 000 Kč, dolní břicho 16 000 Kč, celé břicho 28 000 Kč

PLASTIKA BŘICHA (ABDOMINOPLASTIKA)

Liposukce břicha bývá spojena s plastikou. V případě, že je liposukce břicha rozsáhlejší, přistupuje se k plastice. Jedná se o poměrně náročný chirurgický výkon, při kterém se odstraňuje povislá kůže břicha a nadbytečné tukové tkáně.

K tomu dochází velmi často po porodu nebo po větší redukci váhy. Operace je náchylná ke vzniku komplikací, a proto se doporučuje jen u opravdu dobře vyšetřených pacientů.

Co vás čeká?

Operace se provádí v celkové anestezii, obyčejně při dvou- až třídenní hospitalizaci. Stehy se vyndávají zhruba po dvou týdnech, ale v hloubce se kůže a břišní stěna dokonale vyhojí teprve po šesti až osmi týdnech. Proto je nutný klidový režim. Plná fyzická aktivita je možná po šesti týdnech. Pokud ale máte klidnou práci, například v kanceláři, je možné se zapojit už dřív. Po operaci se doporučuje nosit čtyři až osm týdnů břišní pás – první čtyři týdny neustále, s výjimkou sprchování.

Kde: Klinika plastické chirurgie a laserové centrum LaserPlastic, Praha 1, www.laserplastic.cz

Cena: od 38 500 Kč

Neinvazivní metody

V případě neinvazivních zákroků dochází k odbourání přebytečného tuku bez chirurgického zákroku, narkózy, hospitalizace či pracovní neschopnosti. Existuje několik druhů metod. Tuk se rozpouští ultrazvukem, radiofrekvenční vlnou nebo laserovou technologií.

Procedury jsou většinou bezbolestné, rychlé a cenově dostupné. Některé slibují minimální zásah do organismu, ale zase nepřinášejí tak účinné výsledky jako v případě invazivních technik.

V některých případech je provádějí nikoli lékaři, ale certifikovaní pracovníci kosmetických center.

KRYOLIPOLÝZA

Jde o novou ověřenou technologii určenou k odbourání podkožního tuku – liposukci zmrazením. Díky principu řízeného zmrazení podkožní tukové tkáně dokáže kryolipolýza krystalizovat obsah tukových buněk a způsobit tak jejich rozpad. Přístroj Kryolipo má speciální hlavici, do které se nasaje ošetřovaná partie, a nastavením teploty v rozmezí +5 až –10 °C dojde ke zmrazování tukových buněk a poté k jejich rozpadu.

Odumřelé tukové buňky jsou pak odplavovány z těla metabolickými pochody a lymfatickým systémem.

Co vás čeká?

Na břicho vám bude umístěna aplikační hlavice, která kombinuje sání a kryotechnologii. Prvních pět minut probíhá radiofrekvence – předpříprava tukové buňky na ideální odbourání po zmrazení – a poté už se přístroj přepne do systému mrazení. Doba mrazení je 30 až 50 minut, podle síly tukové vrstvy. V průběhu procedury budete pociťovat lehký tlak a zpočátku i lokální pocit chladu, který ale rychle ustoupí. Již po první proceduře se množství podkožního tuku sníží zhruba o 25 %, pak efekt narůstá v průběhu několika měsíců.

Kde: Studio Lia, Brno, www.kosmetika-hubnuti.cz

Cena: 1 procedura břicha, a to spodní + horní nebo pravá + levá strana 1990 Kč

METODA LPG

Modelace LPG® prováděné přístrojem Cellu M6® přiměje tukové buňky k nastartování přirozené lipolýzy a díky tomu se začne tuk odbourávat. Mechanická stimulace je prováděna pomocí válečků, takzvaných rollů. Tato stimulace působí do hloubky a spouští v těle biologické reakce.

Co vás čeká?

Poté co si oblečete speciální oblek, začne ošetření. Kosmetička drží v ruce hlavici a podle pokynů počítače provádí ošetření. Hlavice má dva válečky, které rotují, svírají a díky sání pracují s tkání – mobilizují tukovou tkáň, vyhlazují celulitidu a vyvolávají produkci kolagenu a elastinu a zpevňují. Metoda není nijak bolestivá. Po prvním ošetření budete mít pocit lehkosti, po třetím ošetření už je vidět zpevnění a po šestém zeštíhlení.

Kde: Kosmetický salon Yves Rocher, Praha 1, www.yves-rocher.cz

Cena: zeštíhlující péče na 45 minut 860 Kč; kúra šesti ošetření za 4250 Kč.

Článek vyšel v časopise Dieta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině měsíce se cítíte přímo báječně a nehodláte o svou pohodičku přijít. Seznamujete se jako na běžícím pásu a opačné pohlaví k vám chová příjemnou náklonnost. Na trvalý svazek…

Nejčtenější články

Doporučujeme