Trable s menopauzou: Které bylinky a doplňky stravy pomohou v tomto období

26. 7. 2021
Foto: iStock
Trable s menopauzou: Které bylinky a doplňky stravy pomohou v tomto období  | Foto: iStock
Podle gynekoložky Heleny Máslové ženy, které se "naučily pást", tedy chodí po louce a trhají si červený jetel a další bylinky, si lépe udrží hormonální rovnováhu. Stejně tak mohou pomoci bojovat proti nepříjemným projevům menopauzy doplňky stravy obsahující výtažky nejen z bylin, ale i minerály a vitaminy. Jaké přírodní přípravky mohou tedy pomoci v přechodu? Podívejte se na další video z pořadu Trable s menopauzou v úvodu článku.

Dejte šanci přírodě

Menopauza přináší řadu fyzických i psychických obtíží, za nimiž stojí hormonální nerovnováha. V tom nám mohou pomoci bylinky a vhodné potraviny, zejména ty, které obsahují fytoestrogeny, tedy hormonálně aktivní látky. Nicméně všeho s mírou: Podle gynekoložky Heleny Máslové to s nimi nesmíme přehnat. Jiné bylinky mohou pomoci s odvodněním, lepším usínáním, jiné zase zlepšují náladu. Doporučují se červený jetel, šalvěj, yzop, třezalka, kozlík a chmel, stejně tak i jalovec, kopřiva, bříza a petržel a další. Jak ale vysvětluje Adéla Zrubecká, diplomovaná aromaterapeutka, každé z nás může pomoci jiná kombinace bylinek – chce to hledat a zkoušet. Bylinky můžete konzumovat, pomohou ale i v koupeli, aromaterapii či jako oleje.

Nechcete přemýšlet, zda si zrovna dát červený jetel, či chmel, zda k tomu přidat ještě šalvěj, nebo třezalku? Zkuste potravinové doplňky, které obsahují všechny potřebné látky v ideální kombinaci – například Feminus, který podporuje ženskou energii a vitalitu, zároveň pomáhá zmírnit nepříjemné projevy přechodu. Jak vysvětluje chemický inženýr Jan Klusák, jeho účinky se neprojeví hned, ale až po pár týdnech – ideální je užívat je dva až tři měsíce a pak si dát měsíc pauzu. Jak tedy zvládat menopauzu pomocí bylinek, doplňků stravy a dalších vhodných látek? Podívejte se na video v úvodu článku. 

Partnerem pořadu se stal Feminus, doplněk stravy z čistě přírodních látek bez jakýchkoliv hormonů. Když si na jejich stránkách přečtete zkušenosti reálných žen, které ho užívají, dojdete k závěru, že není třeba se příznaků menopauzy bát a že je lze opravdu ovlivnit. Zkušenosti s Feminusem najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce vám svítí na vaše úspěšné kroky, proto se snažte využít jeho síly na maximum. Pár dní budete úspěšné více než kdy jindy. Odkopněte od sebe stres a nedůvěru v sebe sama, protože je…