Trable s menopauzou: Proč ztrácíme chuť na sex a jak tomu zabránit?

10. 8. 2021
Foto: iStock
Trable s menopauzou: Proč ztrácíme chuť na sex a jak tomu zabránit?  | Foto: iStock
Zase ten estrogen! Nejenomže nám kvůli němu řídnou vlasy a začnou se více tvořit vrásky, ale protože ho v menopauze už tělo tolik nevyrábí, nemáme chuť ani se milovat, jsme podrážděné a, přiznejme si to, někdy i protivné. Co s tím? Podívejte se na další díl pořadu Trable s menopauzou, který najdete v úvodu článku.

Nový začátek

Vlasy si můžeme obarvit, s vráskami taky lze více či méně úspěšně bojovat, udržet si váhu nemusí být nereálné. Jenže stárnutí a ztrátu atraktivity prostě nezastavíme, což nám sráží sebevědomí. Když k tomu přidáme fyziologický pokles libida, ztrátu orgasmu, vysychání sliznic (nemusí se týkat všech žen, ale může nás to potkat), není divu, že řada žen ztrácí chuť na sex. A může se rozjet spirála stresu, kdy dochází k odcizení s partnerem, a to může skončit až třeba rozvodem.

Anebo to může být naopak nový začátek – v tomto období děti vylétají z hnízda, máme konečně čas samy na sebe, což pro řadu letitých vztahů znamená i třeba nové impulsy. Můžeme zase podnikat společné výlety jen sami dva, povídat si, v ložnici nás neruší děti. Když budete komunikovat o tom, co se s vámi děje, a hledat cesty, jak to udělat, aby váš vztah byl pořád živý, třeba zažijete i druhé líbánky. Jak si tedy i v menopauze užívat sex a intimitu, co nám může pomoci? Podívejte se na video v úvodu článku. 

Partnerem pořadu se stal Feminus, doplněk stravy z čistě přírodních látek bez jakýchkoliv hormonů. Když si na jejich stránkách přečtete zkušenosti reálných žen, které ho užívají, dojdete k závěru, že není třeba se příznaků menopauzy bát a že je lze opravdu ovlivnit. Zkušenosti s Feminusem najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne týden do své druhé poloviny, tak se postavíte na nohy. Najednou si řeknete, že nejste nikomu pro smích. Je možné, že odejdete ze stávající práce, protože cítíte změnu.…