Tragické osudy princezen, které zasáhly všechny z nás. Kdo trpěl nejvíce?

15. 7. 2021
Foto: Wikimedia Commons
Tragické osudy princezen, které zasáhly všechny z nás. Kdo trpěl nejvíce?  | Foto: Wikimedia Commons
Princezny, slavné ženy, celosvětově uznávané ikony. Všechny ale postihl tragický osud, který si jistě nezasloužily. Podívejte se na video v úvodu článku a připomeňte si životy Lady Diany, Grace Kelly a Anastázie Nikolajevny.

Rarášek

Velkokněžna Anastázie Nikolajevna Romanovová, dcera ruského cara Mikuláše II. Zemřela s celou rodinou, nejmladšímu členovi rodiny byly pouze 4 roky. V roce 1918 byla celá královská rodina probuzená uprostřed noci vojáky Rudé armády. Prý se blíží nepřátelé, a proto se musí schovat. Museli se přesunout do malého sklepeniště, kde vojáci spustili nemilosrdnou palbu. Po roce 2000 byla pravoslavnou církví svatořečena. (Princezna Anastázie Nikolajevna je na úvodním fotu zcela vlevo.)

Královna filmového plátna – Grace Kelly

Mladá, krásná a úspěšná. Její život byl jako z pohádky. Americká herečka, která potkala monackého prince a vzala si jej za muže. Romantický příběh nabral tragický konec – po cestě v autě se svou dcerou ztratila naprostou kontrolu nad svým vozem, údajně kvůli mrtvici. Vozidlo se zřítilo z útesu skály. Chvíli Grace ještě přežívala na přístrojích, poté ji ale nechal její manžel odpojit.

Lady Diana

Diana a princ Charles prožili nešťastné manželství. Od začátku do konce byla s nimi ve vztahu jiná žena, což Diana pochopitelně těžce nesla. Svobodný a šťastný život si užila po rozvodu pouze jeden rok, poté jí tragická nehoda vzala život v Paříži v roce 1997.

Osudy všech tří princezen najdete na videu v úvodu článku. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zítra je úplněk ve vašem znamení, kterému se říká hromový, a přinese vám skvělé podmínky pro pozorování Saturnu a Jupiteru. O romantické chvíle tedy nebude nouze. V trvalém svazku se…