Tragický osud Rosemary Kennedyové: Sestru prezidenta zničili lobotomií!

1. 2. 2019
Rodina Kennedyů patřila mezi smetánku a jednu z nejvýznamnějších amerických politických rodin. Ovšem osudy jejích členů nebyly dvakrát růžové. Tragické nehody, vraždy či předčasná úmrtí. Toto prokletí možná odstartovala v roce 1941 lobotomie Rosemary, sestry budoucího prezidenta USA. Z krásné mladé ženy se stala troska s myšlením dvouletého dítěte.

Nestačila svým sourozencům

Rosemary Kennedy se narodila v září 1918 v Massachusetts. Porod však neproběhl nejlépe, i když se dívka drala na svět, porodní asistentka přinutila matku, aby držela nohy u sebe, dokud nepřijde lékař. Bohužel právě to způsobilo hypoxii, přerušení dodávky kyslíku do mozku. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Jak Rosemary rostla, bylo zřejmé, že nebude úplně v pořádku.

Pomalu se učila, spoustu věcí nechápala. Rosemary svým sourozencům ani vrstevníkům intelektem nestačila, navzdory tomu, že ji posílali do speciálních škol, její IQ bylo kolem 70. Potýkala se s psaním i čtením, přesto se zdálo, že ji to netrápí. Byla dětinská, ale ráda tančila a byla společenská. Její postižení ale rodina velmi tvrdě skrývala. Z potomků přece musí vyrůst diplomaté, politici a vážení lidé. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Šéf má na vás přehnané nároky, ale už se s ním kvůli tomu nepouštíte do křížku. Díky pozitivnímu přístupu se zlepšují vztahy na pracovišti s kolegy a nadřízený může jenom obdivně zírat!…

Nejčtenější články

Doporučujeme