Tragický osud Rosemary Kennedyové: Sestru prezidenta zničili lobotomií!

1. 2. 2019
Rodina Kennedyů patřila mezi smetánku a jednu z nejvýznamnějších amerických politických rodin. Ovšem osudy jejích členů nebyly dvakrát růžové. Tragické nehody, vraždy či předčasná úmrtí. Toto prokletí možná odstartovala v roce 1941 lobotomie Rosemary, sestry budoucího prezidenta USA. Z krásné mladé ženy se stala troska s myšlením dvouletého dítěte.

Nestačila svým sourozencům

Rosemary Kennedy se narodila v září 1918 v Massachusetts. Porod však neproběhl nejlépe, i když se dívka drala na svět, porodní asistentka přinutila matku, aby držela nohy u sebe, dokud nepřijde lékař. Bohužel právě to způsobilo hypoxii, přerušení dodávky kyslíku do mozku. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Jak Rosemary rostla, bylo zřejmé, že nebude úplně v pořádku.

Pomalu se učila, spoustu věcí nechápala. Rosemary svým sourozencům ani vrstevníkům intelektem nestačila, navzdory tomu, že ji posílali do speciálních škol, její IQ bylo kolem 70. Potýkala se s psaním i čtením, přesto se zdálo, že ji to netrápí. Byla dětinská, ale ráda tančila a byla společenská. Její postižení ale rodina velmi tvrdě skrývala. Z potomků přece musí vyrůst diplomaté, politici a vážení lidé. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě řečeno není leden vaším favoritem číslo jedna. Asi to bude tím, že se jen těžko smiřujete se změnami, které vám život připraví. Velký pozor si dávejte na své zdraví, protože jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme