Transcendentální meditace: Jak funguje a jaké jsou zkušenosti?

10. 9. 2019
Transcendentální meditace: Jak funguje a jaké jsou zkušenosti?
Věříte, že lze odstranit nahromaděný stres pomocí nejrůznějších relaxačních technik? Pak jste určitě slyšeli o transcendentální meditaci. Tato technika je velmi jednoduchá, proto má své nadšené příznivce. Ale i odpůrce, kteří varují, že může vést až k psychickým poruchám.

Meditační technika pro vyčerpané lidi

Tahle metoda má kořeny ve starém učení Indie, ale není to náboženství, filozofie ani nějaká zdravá životní cesta. Je to způsob, jak dosáhnout většího pocitu klidu v každodenním životě. Podobně jako další relaxační metody i transcendentální meditace (TM) se snaží odstranit napětí a stres a zlepšit tak psychický i fyzický stav. Tuto metodu „obrodil“ a začal vyučovat v 50. letech minulého století Mahariši Maheš Jógu a během následujících dalších padesáti let se rozšířila do celého světa. Existuje spousta vědeckých studií, které pozitivní účinky této metody potvrzují, podle nich TM může zlepšit srdeční činnost, snížit vysoký krevní tlak, působit jako prevence kardiovaskulárních chorob a redukovat stres.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, každým dnem máte lepší náladu a více energie. Pracovní prostředí vám dělá jen radost a dobře se adaptujete. Překvapení je nejen u vás, ale i na straně šéfa. Už vás nepovažuje za…

Nejčtenější články

Doporučujeme