Trápí vás akné na zádech? Takto se ho zbavíte

27. 11. 2017
Trápí vás akné na zádech? Takto se ho zbavíte
Akné není problém, který by trápil pouze teenagery, bojuje s ním i řada dospělých žen. Patříte mezi ně a nejvíc vás zlobí zanícené pupínky na zádech? Známe příčiny a máme i tipy, jak s touto nepříjemností bojovat a a jaké přípravky použít!

Příčiny: používáte špatné produkty

Pokud jste v životě neměla akné, tak patříte mezi 15 až 10 procent populace, které měly neuvěřitelné štěstí. Většinu z nás akné trápilo přinejmenším v pubertě, bohužel někoho trápí i v dospělosti. Akné je chronickým onemocněním kůže, jedná se o nadměrnou činnost mazových žlázek, z jejichž okolí se špatně odstraňují odumřelé buňky. Co je však jeho příčinou? 

Může se stát, že používáte produkty, které ucpávají vaše póry. Tělové mléko, opalovací krém a dokonce i šampón či kondicionér se mohou dostat na vaše záda a způsobit tam neplechu. Vybírejte si proto tělová mléka, která jsou označená jako ultralehká a příliš nemastí. Co se týče šampónu a kondicionéru, myjte si vlasy vždy v předklonu, abyste zabránila kontaktu se zády.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Když se vám zasteskne po romantických chvilkách, tak se nerozhlížejte po cizích. Máte vedle sebe osobu, která vás miluje, i když to možná neumí dát pořádně najevo. Je pak na vás, abyste…

Nejčtenější články