Trápí vás celulitida, i když jste štíhlá? Zkuste změnit jídelníček!

25. 1. 2018
Trápí vás celulitida, i když jste štíhlá? Zkuste změnit jídelníček!
Celulitida se týká především žen, muže postihuje jen ve výjimečných případech. Je to dáno mimo jiné tím, že ženy mají na zadečku a stehnech tenčí kůži a více se jim v těchto partiích ukládají tuky. Přesto celulitida postihuje i ženy, které jsou vysloveně štíhlé. Co ji tedy způsobuje, když ne kila navíc? Kromě dědičnosti za to mohou některá jídla – není nic jednoduššího než je vyřadit z jídelníčku.

Rafinované sacharidy

Někteří odborníci věří, že celulitida je důsledkem malých lokálních podkožních zánětů. "Kvůli nim se začnou tukové buňky v těle zvětšovat a zadržovat vodu a toxiny,“ vysvětluje fitness trenérka a výživová poradkyně Stefanie Mendez. Jak se tekutiny hromadí, jejich cirkulace se začne zpomalovat, a to vede mimo jiné k poškození kolagenu, který udržuje pokožku pevnou a hladkou.

„Rafinované cukry nebo potraviny, kterým chybí jedna i více klíčových složek, bývají jedním z hlavních viníků zánětu,“ říká dietoložka Maya Feller. Sacharidy se rychle tráví a snadno se vstřebávají do krevního oběhu, což je prostě jejich nevýhoda. Rafinované cukry najdete v potravinách, jako jsou bílý chléb a bílá mouka. Vyhnout byste se měla také těstovinám, slazeným nápojům a ostatním sladkostem.

Podívejte se na video, kde vám poradíme, co vám pomůže zbavit se celulitidy:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ačkoliv je vaše pracovní tempo vyšší než obvykle, po mentální stránce se stále ještě necítíte úplně stoprocentně zdatně. Myšlení je nyní jako brzda, která vám nedovoluje pohnout se vpřed.…

Nejčtenější články