Trápí vás celulitida, i když jste štíhlá? Zkuste změnit jídelníček!

25. 1. 2018
Trápí vás celulitida, i když jste štíhlá? Zkuste změnit jídelníček!
Celulitida se týká především žen, muže postihuje jen ve výjimečných případech. Je to dáno mimo jiné tím, že ženy mají na zadečku a stehnech tenčí kůži a více se jim v těchto partiích ukládají tuky. Přesto celulitida postihuje i ženy, které jsou vysloveně štíhlé. Co ji tedy způsobuje, když ne kila navíc? Kromě dědičnosti za to mohou některá jídla – není nic jednoduššího než je vyřadit z jídelníčku.

Rafinované sacharidy

Někteří odborníci věří, že celulitida je důsledkem malých lokálních podkožních zánětů. "Kvůli nim se začnou tukové buňky v těle zvětšovat a zadržovat vodu a toxiny,“ vysvětluje fitness trenérka a výživová poradkyně Stefanie Mendez. Jak se tekutiny hromadí, jejich cirkulace se začne zpomalovat, a to vede mimo jiné k poškození kolagenu, který udržuje pokožku pevnou a hladkou.

Jak zhubnout: Je lepší chůze, běh, plavání, nebo sex?

„Rafinované cukry nebo potraviny, kterým chybí jedna i více klíčových složek, bývají jedním z hlavních viníků zánětu,“ říká dietoložka Maya Feller. Sacharidy se rychle tráví a snadno se vstřebávají do krevního oběhu, což je prostě jejich nevýhoda. Rafinované cukry najdete v potravinách, jako jsou bílý chléb a bílá mouka. Vyhnout byste se měla také těstovinám, slazeným nápojům a ostatním sladkostem.

Podívejte se na video, kde vám poradíme, co vám pomůže zbavit se celulitidy:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne pracovní týden do své druhé poloviny, opadnou z vás zbytečné obavy i stres. Těšíte se na rande s milovanou osůbkou a připravujete plán sblížení. Pokud žijete v trvalém…

Nejčtenější články

Doporučujeme