Trápí vás menopauza? Vyzkoušejte 7 osvědčených bylinek místo hormonů

3. 12. 2021
Hormony už od puberty ovlivňují život žen a mnohdy to není úplně příjemné. Menstruační cyklus, těhotenství. A pak přijde přechod. Ve chvíli, kdy vaječníky začnou utlumovat svou funkci, a ženských hormonů začne v těle ubývat, můžeme začít trpět klimakterickým syndromem. Doprovází ho návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres a někdy i deprese. Pomoci mohou bylinky.

Místo do lesa do lékárny

Nechcete, nebo nemůžete podstoupit hormonální léčbu? „Zkuste to přírodní cestou pomocí bylinek. V dnešní době už nemusíte vyrazit za úplňku do lesa… Navštivte bylinkářství, lékárnu, prodejnu zdravé výživy a pořiďte si některý z doplňků stravy, který bylinky vhodné pro ženy v menopauze obsahuje,“ říká David Buchta ze společnosti Feminus, propagátor zdravého životního stylu. Léčivých bylinek, které v těchto situacích pomáhají je hned několik. Pojďme si je blíže představit. 

Fungují bylinky v boji proti klimakterickému syndromu? Názor lékařky najdete na videu: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nepříjemné spojení Marsu s vaším znamením vás bude provázet během celého února. Počítejte tedy s občasnou podrážděností a přepracováním. Tento týden bude nejsvědomitější, proto se snažte,…