Trápí vás plynatost? Kdy je to v pořádku a kdy je čas na doktora?

1. 3. 2018
Trápí vás plynatost? Kdy je to v pořádku a kdy je čas na doktora?
Téma plynatosti není zrovna ideální při posezení s přáteli. O těchto problémech lidé většinou mlčí, a tak je těžké odhadnout, kdy je plynatost normální a kdy už může jít o problém. Jak to poznáte?

Nejste v tom sama!

Nehledě na to, co si o svém problému s nadýmáním myslíte, je velice pravděpodobné, že jím netrpíte víc než kdokoliv jiný. Je totiž zcela normální, že si, stejně jako většina lidí, ulevíte dokonce i několikrát denně. Ukázalo se totiž, že plynatost je něco, co trápí asi každého z nás. Prostě to patří k životu!

Podle doktora Kyle Stallerena, gastroenterologa z Bostonu, uchovává průměrný člověk ve svém zažívacím ústrojí přibližně mezi 0,5 až 1,5 litru plynů. Přesto se ale podle něj a dalších odborníků liší množství plynů, které z těla uniká. Pokud tedy i přes to máte pocit, že byste mohla mít s plynatostí závažný problém, navštivte svého lékaře.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Až doposud jste se věnovali svým zálibám a zanedbávali lidi kolem sebe. To se radikálně změní a mnohé přehodnotíte. Ke vší spokojenosti vás neopouští ani skvělé pracovní tempo, a proto…

Nejčtenější články

Doporučujeme