Trápí vás problémy? Zkuste terapii a zbavte se jich

7. 7. 2018
Trápí vás problémy? Zkuste terapii a zbavte se jich
Jste vystresovaná, cítíte úzkost, padají na vás deprese, ale nevíte, kam se obrátit? Poradíme vám, jaké terapie vám mohou pomoct.

Zažila jste trauma

Zažila jste na vlastní kůži šikanu, máte za sebou těžkou autonehodu nebo jinou traumatickou zkušenost? Pomoct by vám mohla metoda EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing Therapy), které se říká česky desenzibilizace. Ta vychází z předpokladu, že za normálních okolností se dokážeme vyrovnat s nepříjemnými vzpomínkami naprosto přirozeně.

Pokud ale zažijeme trauma, schopnost zpracovat takové zážitky se zastaví. Nepříjemné vzpomínky v nás zůstávají a můžou se velmi intenzivně vracet. Způsobují tak znovu a znovu vážné psychické potíže. Metoda desenzibilizace pak pomocí terapie spojené s pohybem očí pomáhá zpracovat zablokovaná traumata. Může to znít zvláštně, ale je vědecky prokázáno, že metoda opravdu snižuje symptomy posttraumatické poruchy. Pomáhá měnit způsob myšlení a mozek zpracovává informace jinak.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sobotu připadá vzpomínkový den na ty, co ztratili svůj život v druhé světové válce. Toto období těžko snášíte, pokud jste starší generace, platí to pro vás dvakrát. Nepříjemné okamžiky…