Trápí vás rozšířené póry? Pomůžou vám vitamín C, jíl i jehličky

Trápí vás rozšířené póry? Pomůžou vám vitamín C, jíl i jehličky

Se zvyšujícím se věkem přibývají nejen vrásky, ale celkově se zhoršuje kvalita pleti, což s sebou přináší i rozšiřující se póry. Dá se s nimi ale bojovat a zvládnete to i doma. Jak na to?

Používejte krémy s kolagenem

Pokud chcete, aby vaše póry nebyly viditelné, musíte věnovat zvýšenou pozornost péči o pleť a hlavně výběru správného pleťového krému. Ten by měl pokud možno zvyšovat tvorbu kolagenu, případně elasticinu. Díky tomu bude vaše pleť pružnější a svěžejší a póry se lépe stáhnou.

Pokračování 2 / 6

Dopujte se vitamínem C

Do svého jídelníčku byste určitě měla zařadit vitamín C. Právě ten pomáhá tělu vyrábět kolagen, který je pro pružnost pokožky zásadní. Zařaďte do každodenního stravování potraviny bohaté na vitamín C, jako jsou brokolice, růžičková kapusta, zelí, papája, paprika nebo černý rybíz, a uvidíte, že brzy bude vaše pokožka zářit zdravím.

Pokračování 3 / 6

Zbavte se mastnoty

Právě mastnota a nečistoty často vedou k tomu, že se vám póry rozšiřují. Dbejte proto na důkladné čištění pleti, pravidelně si dělejte masky, které pokožku zbaví mastnoty a používejte peeling. Ten se dostane hlouběji než pleťová voda a poskytne pleti důkladnější čištění. Peeling můžete používat každý den, jen si dejte pozor při výběru a zvolte ten jemnější.

Pokračování 4 / 6

Vyhněte se oleji

Nepoužívejte přípravky na olejové bázi, a to jak krémy, tak ani make-up. Stejně tak se vyhněte obličejovým masážím, kde se používají olejíčky. Tyto produkty vaši pleť zbytečně zatěžují a přispívají k tvorbě pórů.

Pokračování 5 / 6

Zkuste odborníka

Pomoci vám může i zkušený dermatolog. Vyzkoušet u něj můžete například microneedling neboli mikrojehličkování, což je metoda založená na samoobnovovacích schopnostech pokožky.  Specialisté používají elektrický přístroj s vysokou rotací, jehož mikrojehličky pronikají kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikrotraumata. Ta stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Pomoci může také chemický peeling nebo resurface pleti.

Pokračování 6 / 6

Dopřejte si pleťovou masku

Pročištění pórů a jejich stažení můžete docílit také pomocí pleťových masek. Ať už si zajdete ke kosmetičce nebo si masku uděláte doma, opět dbejte na to, aby neobsahovala olejové složky. Naopak skvěle fungují masky na bázi jílu. 

Doporučujeme

Články odjinud