Trápí vás v dlouhém lockdownu stres? Bojujte proti němu samotou i sněním

13. 3. 2021
Trápí vás v dlouhém lockdownu stres? Bojujte proti němu samotou i sněním
Ze všech stran teď slyšíme, že se situace v Česku příliš nelepší a že nikdo neví, co vlastně bude po třech týdnech současného lockdownu. Zachovat si pozitivní mysl, nepodlehnout špatným zprávám a nevidět je v ještě horším světle, než jaké opravdu jsou, je teď čím dál těžší. Co dělat, abyste nepodlehla stresu?

Hýbejte se

Cvičení vyplavuje serotonin, hormon štěstí, proto vám automaticky zlepší náladu. Když si dáte pořádně do těla, automaticky tak alespoň na chvíli zapomenete na starosti. A každá taková pozitivní chvíle se počítá. Je dokázáno, že tělo si ji pamatuje a dlouhodobě tak přispívá ke zlepšení vašeho psychického stavu. Navíc pravidelný sport dává vašim dnům řád, a i ten je v době home office velmi prospěšný. Jaký pohyb zvolíte, je jen na vás. Můžete zkusit běh či jízdu na kole, případně cvičit doma. Řada trenérů a posiloven má nejrůznější on-line tréninky, stačí jen zapátrat!

Jak předcházet stresu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nebojte se do nového vztahu více investovat. I v covidové době si můžete najít protějška, který je milující a upřímný. Pokud žijete s trvalým partnerem, věnujte mu více pozornosti,…