Mýdlo na obličej
Je možné, že používáte nevhodné mýdlo na obličej, které oslabuje kožní bariéru a zbavuje ji přírodních olejů, aramidů, které pomáhají udržet pleť přirozeně hydratovanou. To dráždí a vysušuje pokožku, která pak snadno zarudne. Zapomeňte na sprchové gely nebo mýdla, která používáte pro zbytek těla, a pořiďte si produkt určený přímo pro mytí obličeje se zaměřením na citlivou pleť.
Příliš peelingu
Každý člověk se přirozeně zbavuje asi padesáti milionů kožních buněk denně a stačí jen trochu námahy, abyste je dostala pryč ze svého obličeje. Přeženete-li to ale s peelingem nebo používáte-li peeling určený pro tělo a ne obličej, své pokožce spíš uškodíte. Mikročástečkami obsaženými v peelingu totiž můžete povrch pleti podráždit, a způsobit tak nevzhledné zarudnutí.
Parfémovaný krém
Jestli trpíte na zarudnutí pleti, zkuste začít používat pleťový krém bez parfemace. Jakkoliv totiž milujete vůni svého krému, může to být právě ona, která podráždění způsobuje. A může být i hůř – z podráždění se totiž může vyvinout ekzém. Ten poznáte snadno, na místech, kde se kůže dostala do kontaktu s parfémovaným krémem, se tvoří růžové šupinaté plochy. Vzdejte se proto raději své oblíbené vůně a zkuste pleťový krém, který parfém neobsahuje.
Opalovací krém
Nechráněná pleť vystavená přímému UV záření stárne o devadesát procent rychleji. Platí to i v zimě, když je zataženo a slunce nemá takovou sílu jako v létě. Právě tak se totiž tvoří hnědé a červené skvrny a kůže pomalu křehne. Řešení je v tomto případě jednoduché – používejte opalovací krém za každého počasí, případně si pořiďte pleťový krém a make-up s ochranným faktorem.
Červené víno
Je to smutná zpráva, ale je to tak, i červené víno může způsobit zarudnutí v obličeji. Obsažený alkohol a sulfidy používané k ochraně vína vedou k tomu, že se cévy v obličeji roztahují a mají za následek zarudnutí. Krom alkoholu mohou být spouštěčem zarudnutí také pálivé nebo kořeněné potraviny, kofein a v některých případech i citrusové plody.