Trápí vaši rodinu časté onemocnění horních cest dýchacích? Řešením je účinná prevence

4. 10. 2017 Reklama
preva
Nejčastějšími původci zánětů horních i dolních cest dýchacích včetně zánětu středouší jsou různé typy bakterií a virů. Pokud je četnost respiračních infekcí zvýšená, souvisí to obvykle s nedostatečnou funkcí imunitního systému. Proto je vhodné kombinovat účinné látky, které podporují imunitu na úrovni střevní a systémové.

Propolis E.P.I.D. změní organismus v nedobytnou pevnost

Existuje celá řada postupů, jak se bránit proti virům a bakteriím, nicméně příkladem mohou být zkušenosti italského pediatra prof. Dr. Bruna Briga, jak je prezentoval nedávno na konferenci v Praze. Jedná se o preventivní užívání nealergenního propolisu E.P.I.D., jejž italští pediatři označují jako přírodní „antibiotikum“, které změní organismus v nedobytnou pevnost. Faktem je, že včely mají díky propolisu úl bez choroboplodných zárodků. Zatímco dospělým jsou určeny http://www.inpharm.cz/verejnost/produkty/268-prevapis-adults">šumivé tablety, dětem lze doporučit 1 lžičku http://www.inpharm.cz/verejnost/produkty/259-prevapis-junior">sirupu denně, a to minimálně po dobu 3 měsíců.

Klepněte pro větší obrázek

Propolis E.P.I.D. a lipozomální vitamin C mají synergický vliv na imunitu

Do kombinace k propolisu E.P.I.D. je vhodné přidat lipozomální formu http://www.inpharm.cz/verejnost/produkty/271-lipo-c-askor">vitaminu C, která se oproti obyčejným ústy podávaným přípravkům několikanásobně více vstřebává do organismu, přičemž udržuje jeho dostatečnou pohotovostní kapacitu v krevní plazmě. Tato kapacita je důležitá pro vybalancování imunitního systému tak, aby na jedné straně podporoval buněčnou imunitu proti infekcím a na straně druhé oslaboval její nežádoucí hyperaktivitu způsobující alergické reakce. V případě zvýšených nároků na organismus například při pobytu ve školce lze doporučit dětem denně 1 kapsli nebo v nápoji rozmíchat tekutou formu (třetinu čajové lžičky). Lipozomální vitamin C je vhodný i pro dospělé, a to v dávkování 2x 2 kapsle denně anebo 2x denně celou kávovou lžičku, respektive 5ml tekuté formy.

Klepněte pro větší obrázek

Kombinace propolisu a vitaminu C potvrzena klinickou studií

Uvedená kombinace propolisu s vitaminem C, vzájemně zesilujících svůj kladný vliv na imunitu, byla použita v dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii. Do studie bylo zařazeno 430 dětí ve věku 1-5 let. Výsledky ukázaly, že 12týdenní podávání významně snížilo výskyt respiračních infekcí v zimní sezóně, a pokud se vyskytly, jejich trvání se zkrátilo. Snížil se i výskyt zánětů středního ucha (o 68 %) a významně se snížila spotřeba antibiotik.

Základ obranyschopnosti tvoří dobře fungující střevní imunita

K uvedeným látkám je ideální přidat probiotika, jež mají schopnost regenerovat střevní mikroflóru na fyziologickou úroveň a tak zároveň normalizovat střevní imunitu. Z hlediska střevní sliznice je podávání probiotik žádoucí a bezpečné, jelikož probiotika sama tvoří součást vlastní střevní mikroflóry zdravých jedinců. Ideální jsou probiotika obohacená o vitaminy skupiny B a vitamin K, protože podporují regeneraci střevní sliznice, snižují únavu a vyčerpání, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu. Velkým přírodním pomocníkem jsou také borůvky, protože díky tříslovinám, organickým kyselinám, vitaminům, minerálům a dalším látkám dokážou vázat a odvádět z organismu škodlivé látky a též mírnit zánět a dráždivost střevní sliznice.

Uvedené látky obsahují přípravky Prevapis (nealergenní propolis E.P.I.D.), Lipo-C-Askor (lipozomální vitamin C) a http://www.inpharm.cz/verejnost/produkty/28-enterina-r">Enterina (probiotika, vitaminy B a K, borůvkový extrakt), které jsou k dostání v lékárnách nebo přímo na těchto kontaktech: tel.: 241 432 133, 224 252 435, e-mail: objednávky@inpharm.cz.

Článek připravila odborná redakce Edukafarm

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v negativní kvadratuře s vaším znamením a náročné profesní úkoly vás vyčerpávají. Jindy byste se na ně vrhli a byly by v mžiku hotové. Dopřejte si tempo, které vám vyhovuje i za…