Trendy vlasy zralé ženy

17. 10. 2007
Trendy vlasy zralé ženy
Věková hranice, kdy má žena pocit, že už by měla začít vypadat konzervativně, se v posledních letech rychle vyhoupla nahoru. Dnešní čtyřicátnice vypadají i o deset let mladší, udržují se v kondici a to nejen tělesně, ale i psychicky. Začínají znovu studovat, pouštějí se do nových aktivit a některé z nich se ještě rozhodnou mít dítě. Nechť jsou pro nás svěží inspirací jako představitelky nové ženy 21. století – té, která se nebojí být sama sebou.

Nejdůležitější je vyváženost. Jde o ideální rovnováhu mezi elegancí, ležérností a modernou. Účes by měl by působit přirozeně a důležitým kritériem je i snadnost jeho úpravy, protože ženy mají dnes spoustu zajímavějších aktivit než trávit hodiny před zrcadlem. K omlazení obličeje a dodání dynamického vzhledu jsou vhodné hlavně světlejší odstíny a jemný melír. Velmi tmavé barvy mohou působit příliš kontrastně k pleti. Ideálním střihem jsou kratší až polodlouhé vlasy. Někdy stačí ostříhat horní partie na kratší délku, zkrátit ofinu, sestříhat patku, dodat vlasům lehkou asymetrii a účes rázem získá švih. Také stylingové možnosti jsou dnes s profesionálními přípravky velmi široké, vlasy je možno kdykoli pohodlně přetvarovat a texturu účesu tak přizpůsobit různým příležitostem.

GUNILA – 51 let

Gunila měla původně vlasy melírované v celé délce. Konečky byly vysušené a poškozené. Mdlý původní odstín byl nahrazen zlatavě medovou barvou, která Gunile sluší a dodává jejímu obličeji měkké něžné světlo. Jako regenerace byla Gunil doporučena řada Lifetex Extra Rich pro poškozené vlasy, a to šampon a pěnový kondicionér. Dvakrát měsíčně je také dobré aplikovat intenzivní kúru Extra Rich Intensive Mask jako zábal. Co se týče střihu, všechny vlasy byly sestřihnuty do jedné délky a kontury okolo obličeje i v zadní části hlavy byly protenčeny efilačními nůžkami, čímž bylo docíleno mladistvě rozčepýřeného vzhledu, který má objem a přirozený pohyb.

NĚŽNÁ ROZMARNOST

Na mokré vlasy aplikujte pěnové tužidlo High Hair Styling Mousse strong a vysušte fénem pouze pomocí prstů. Pro závěrečný rozverný look definujte prameny pomocí přípravku High Hair Bouncy Dip

SOFISTIKOVANÁ ŽENSKOST

Do vlhkých vlasů použijte jemný fénovací fluid Add Some Body a vysoušejte pomocí velkého kulatého kartáče směrem od čela nahoru. Na závěr na celý účes nastříkejte dostatečné množství laku na vlasy High Hair Finishing Spray strong.

KATIE – 40 let

Vlasy Katie měly mdlý odstín, který nabýval téměř zeleného tónu. Střih byl neforemný a špatně se upravoval. Jako nový odstín byl zvolena chladně čokoládová, na bocích a v zadní části hlavy pak byl aplikován melír. Katie bylo doporučeno, aby se o své vlasy starala řadou Lifetex Color Protection, jmenovitě šamponem a pěnovým kondicionérem, který chrání brilantnost barvy po dlouhou dobu. Střih byl výrazně změněn, přední část byla ponechána delší pro větší variabilitu úpravy patky. Ve vrchní části jsou vlasy sestřihány nakrátko pro mladistvý vzhled. Stejně tak i zadní partie je střižena nakrátko pro různé stylingové variace.

KLUČIČÍ ELEGANCE

Na mokré vlasy aplikujte čiré lehoučké tužidlo Crystal Styling Lotion z řady High Hair a vyfénujte. Pro závěrečnou definici použijte voňavý mátový krém pro lesk Peppermint Pep ze stejné řady.

SEXY STROHOST

U tohoto účesu doporučujeme použít pro snadnější práci vlasovou žehličku. Na mokré vlasy byl použit ochranný a vyrovnávací Flat Iron Spray a do suchých vlasů kadeřník vetřel stylingovou pastu Punk Chic z řady High Hair.

LUCIA – 43 let

Lucia měla své vlasy v původním odstínu tmavě blond. Byly matné a bez energie. Střih neumožňoval žádné zajímavé stylingové variace. Jako nový odstín byl zvolena hnědá barva s měděným nádechem a jemné promelírování barvou o něco světlejší. Stejně jako u předchozí modelky Katie, i Lucia nyní pečuje o své vlasy řadou pro barvené vlasy Lifetex Color Protection. Kromě šamponu chrání svůj nový odstín ochranným sprejem Color Protection Conditioning Spray (ochranný sprej na barvené vlasy). U střihu byl kladen důraz na protenčení klouzavým střihem, a to především v bočních partiích. Přední část byla ponechána delší, pro větší variabilitu účesu. Střih je velmi mladistvý a nabízí široké možnosti úpravy jak do práce, tak do společnosti.

PŘIROZENÁ LEŽÉRNOST

Na vlhké vlasy použijte silnou tužící pěnu Styling Mousse strong, vlasy vyfoukejte dohladka plochým kartáčem a pouze pomocí prstů vpracujte do vlasů krém Style Manager, kterým dotvarujete jednotlivé partie do požadovaného směru. Závěrečný dotek lesku obstará jemná sprška lesku ve spreji Gloss Serum. Vše od High Hair.

UMÍRNĚNÁ EXTRAVAGANCE

Do mokrých vlasů naneste voňavý tekutý gel Touch&Feel a vlasy vyfoukejte v předklonu proti směru růstu – zezadu dopředu. Poté do suchých vlasů vemněte pomocí prstů přípravek Peppermint Pep, který před aplikací rozetřete v dlaních. Účes vytvarujte do požadované formy a zafixujeme pomocí silně tužícího laku na vlasy Finishing Spray Extra strong od High Hair

Foto: Wella Professionals

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nutno říci, že leden není vaším ideálním měsícem. Nějak se nemůžete ve všem zorientovat a děláte chyby v práci i seznamování. Částečně je to tím, že si berete každou maličkost osobně a…

Nejčtenější články

Doporučujeme