Třináctá komnata Hany Maciuchové: Čím vším si slavná herečka prošla?

27. 1. 2021
Do povědomí diváků se zapsala rolí Anče ve Večerníčku Krkonošské pohádky i jako Miriam Hejlová v seriálu Ulice. Zásadních rolí ale měla Hana Maciuchová, která po dlouhém boji s nemocí zemřela v úterý 26. ledna 2021, na kontě daleko víc. Zatímco v práci se jí dařilo, v soukromém životě musela překonat řadu překážek.

DAMU na zkoušku

Herectví měla Hana Maciuchová v krvi od narození. Narodila se na Moravě ve Šternberku, její rodiče byli vášniví ochotníci, tatínek pracoval v Moravských železárnách, kde vedl i výuku cizích jazyků. Kromě toho byl pilotem a instruktorem létání, navíc hrál, zpíval a výborně tančil a také režíroval. Maminka byla sice v domácnosti, ale pod vlivem manžela ochotničení propadla také.

Hana Maciuchová ale přesto původně uvažovala o studiu angličtiny nebo medicíny, i když už měla herecké zkušenosti. Nakonec šla na přijímačky na DAMU jen tak na zkoušku a byla přijata. Tento zlomový okamžik předznamenal její životní kariéru, a ona tak měla možnost zazářit jak na prknech Divadla na Vinohradech, tak i v seriálech jako Nemocnice na kraji města, Žena za pultem, Chalupáři, v řadě pohádek i filmů. Za roli Miriam Hejlové v Ulici získat hned tři sošky v anketě TýTý.

Její nejzásadnější role najdete tady na videu: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne přinese větší úspěchy a ocenění. Ať už pracujete v jakékoliv profesi, dočkáte se uznání a zvýšení platu. Je nepodstatné, zda jste na home office, jezdíte kamionem…