Trochu slušnosti prosím !!

4. 9. 2000
V běžné společnosti je zvykem se chovat slušně a dle běžných pravidel. Na internetu platí téměř stejná pravidla a přesto je mnoho jedinců nedodržuje.

Trochu slušnosti prosím !!

V běžné společnosti je zvykem se chovat slušně a dle běžných pravidel. Na internetu platí téměř stejná pravidla a přesto se mnoho jedinců nedodržuje. Je to způsobeno z velké části anonymitou prostředí, kdy se každý může vydávat za kohokoli a také tím, že v běžné společnosti "hulváti" nemají své místo a nikdo se s nimi nevybavuje. V Internetovém prostředí je to trochu složitější. 

Jak s takovým uličníkem naložit. Nejlepší je asi ho zcela ignorovat a poslat zprávu správci serveru o podivném počínání onoho jedince. On už si sním poradí. Napište nám, jak by jste s ním zatočili vy.

O tom, jak se máme na Internetu chovat už bylo napsáno mnoho textu a tak se nebudeme opakovat. O tom, jak má vypadat správný e-mail píše Marek Lutonský na Živě. Pokud často používáte poštu, měli by jste si ho opravdu přečíst. Další zajímavý článek je od pana Peterky o Internetové etiketě. Původní zdroje pod názvem RFC 1087 - Ethics and the Internet jsou samozřejmě v angličtině.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Koncem září jste klidnější a vyrovnanější. Přišli jste na to, že nemá cenu se stresovat a lpět na materiálních věcech. Na světě jsou přeci další potřeby. Odpočívejte, ale myslete také na…

Nejčtenější články

Doporučujeme