Tropické ovoce pro hebké tělo a lesklé vlasy

Tropické ovoce pro hebké tělo a lesklé vlasy

Chutné, osvěžující, sladké a přitom báječné pro tělo i při dietě – ovoce z tropů. Exotické ovoce obsahuje velké množství vitamínů a jiných prospěšných látek v čele s ovocnými kyselinami, které dělají dobře tělu i vlasům.

Vodní meloun, který považujeme většinou za ovoce, v podstatě patří mezi tykvovitou zeleninu. Pěstuje se v teplých oblastech, neboť pro svůj růst vyžadují vyšší teploty. Melouny jsou velmi prospěšné našemu zdraví. Nejen proto, že je až z 94 procent tvoří voda, kterou organismus potřebuje, ale ve zbývajících 6 procentech najdeme ještě řadu užitečných látek. Stejně jako všechny tykvovité rostliny mají velký obsah vitamínu A, který chrání před volnými radikály, ovlivňuje mozek, urychluje schopnost myslet a chrání sliznice před viry a bakteriemi, dále pak vitamíny řady B a vitamín C, ten posiluje obranyschopnost organismu. Dovedou uhasit žízeň a díky nízkokalorické vláknině i skvěle zasytit. V létě nám melouny mohou pomáhat i zevně. Pokud si na slunci spálíte pokožku, stačí rozmačkat kousek vodního melounu a přiložit ho na spálené místo. Vysoký podíl vody chladí a vitaminy A a C pomohou pokožce v zotavení. Pravidelné pojídání melounu pomůže i vysušené a citlivé pleti.

Koupel v melounu Po dlouhém horkém dni oceníte relaxační koupel doprovázenou svěží vůní melounu. Stačí nalít malé množství pěny Juicy Melon od Avonu do tekoucí vody a během pár okamžiků získáte vanu plnou osvěžující relaxace. Ponořte se do lázně plné pěny s vůní exotického melounu, této báječné vůni určitě podlehnete - je sladká a přitom tak svěží. Na chvíli se zasnít a užít si krásné myšlenky na všechny ty lákavé věci, které vás po koupeli očekávají.

Kokos, o jehož původu se vědci stále přou, patří mezi nejstarší rostliny světa. Nejstarší fosílie byly nalezeny na Novém Zélandu, jejichž stáří bylo odhadnuto na 15 milionů let. K růstu potřebují kokosové palmy teplo a dostatečnou vlhkost, proto se s nimi setkáte spíše v tropech, kde je pravidelný déšť, než v suchých subtropech, kde potřebují umělou závlahu. Nevadí jim ani slaná půda, takže ideální podmínky jim poskytuje mořské pobřeží. Tekutina, která se nachází uvnitř ořechu se nazývá kokosová voda, nejedná se tedy o kokosové mléko. Kokosová voda vzniká filtrováním dešťové vody přes skořápku ořechu. Obsahuje velké množství draslíku, vitamínu C a kromě vitamínu B6 a B12 i všechna ostatní "béčka". Kokos sám o sobě nám může poskytnout nezanedbatelnou dávku vápníku, nasycených tuků a vlákniny.

Kokosový olej na tělo i vlasy Kokosový olej lisovaný za studena je nejpřirozenějším hydratačním balzámem pro vaši pokožku, nehtová lůžka i vlasy. Tento čistě přírodní produkt nezanechává mastný film a má vysoký obsah přírodních antioxidantů. Vitaminy A, C a E zabraňují stárnutí pokožky, které způsobuje například i sluneční záření. Extra panenský kokosový olej Reniu okamžitě zklidní podrážděnou pokožku, a to kdykoli, zvláště po slunění. Zajímavostí je, že tuhne při teplotě 26 C - čímž se pozná jeho panenská čistota. Olej stačí rozetřít po celém těle, včetně obličeje, prstů a nehtových lůžek. Velmi rychle se vstřebává a tím přináší značnou úlevu. Je vhodný i pro děti – přípravky Reniu jsou hypoalergenní, proto jsou dobře snášeny také velmi citlivou pokožkou. Nejvhodnější doba nanášení oleje je přímo po koupeli, protože se přípravek nejlépe vstřebává do pokožky. Výborný tip nejen pro čerstvě zamilované dvojice je romantická masáž, ke které panenský kokosový olej přímo vyzývá…

Kokos a rýže do sprchy Kokosový olej pleť zvláčňuje a vyživuje, rýžové mléko vyživuje a zjemňuje. Obě tyto ingredience s blahodárnými účinky se nacházejí ve třech tělových produktech z řady Nature od Oriflame. Elegantní bílé obaly Coconut & Ricemilk obsahují sprchový gel a pěnu do koupele. Třetím v řadě je kulaté mýdlo vonící po exotickém kokosu.

Kiwi pochází z Číny a v angličtině se mu původně říkalo čínský angrešt. Ovoce kiwi se v jihovýchodní Asii pěstuje už od pradávna. Na Novém Zélandu se tato rostlina ocitla počátkem 20. století, kdy si domů pár sazeniček přivezla Isabel Fraserová. V roce 1910 sklízela první plody. Kiwi dostalo jméno podle ptáka kiwi, který se díky svému obdivuhodnému tvaru a barvě stal národním symbolem Nového Zélandu. Jen málokteré ovoce obsahuje tolik vitamínu C jako kiwi. Obsahem až 1 miligram vitamínu C v 1 gramu kiwi pokrývá konzumace kiwi příjem denní dávky. Díky vitamínu C, i v kombinaci s hořčíkem, podporuje kiwi látkovou výměnu, zpevňuje cévy a žíly, posiluje imunitní systém a zlepšuje vidění. Je známo, že vitamín C je důležitý antioxidant, který pomáhá zvládat stresy, zvyšuje schopnost soustředit se a podporuje tvorbu hormonů pro dobrou náladu. Konzumace kiwi také přispívá ke zdravé funkci srdce a svalů, k růstu kostí, pomáhá při krvácení z dásní, parodontóze. Hlavně v zimních měsících je kiwi výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy.

Kiwi pro lesklé vlasy Pokud vaše domácnost patří mezi ty, které bojují s tvrdou vodou, nezoufejte. Nový šampon a balzám Schauma Pro lesk s kiwi dokáže díky speciálním složkám rozpouštějícími vodní kámen změkčit vodu přirozenou cestou. Pečující složky navíc vaše vlasy posilují a dodávají jim oslnivý lesk a úžasnou hebkost. Výrobky z řady Schauma Pro lesk s kiwi mají nižší hodnotu pH než ostatní běžné produkty. Ovocné kyseliny obsažené v kiwi navíc znemožňují, aby se na povrchu vlasů hromadil vodní kámen . Schauma Pro lesk s kiwi tak dokáže skvěle pečovat o vlasy, aniž by jí v tom bránila kvalita vody. I dříve bezvýrazným a matným vlasům dodá o 100% více lesku a krásy. Řada Schauma Pro lesk s kiwi jemně voní po kiwi s kapkou meruňky a čerstvého citronu. Díky novince budou vaše vlasy lesklé a pružné, a přitom nádherně voní.

Za původní domov papáji melounové se považují tropy jižního Mexika a Střední Ameriky. Po objevení Ameriky se rychle šířila po tropech celého světa. Dužnina obsahuje velké množství alkalických minerálů hlavně vápník, vitamín A ( který je v ovoci neobvyklý ) a velmi koncentrované množství vitamínu C. Papája čistí a uklidňuje trávící soustavu. Zlepšuje poruchy trávení a zmírňuje plynatost. Čím je papája zralejší, tím obsahuje méně enzymu papain. Papain je proteinový trávící enzym známý svými čistícími schopnostmi a v boji proti rakovině. Velké množství tohoto enzymu obsahuje šťáva nezralého plodu. Papain je používán v kosmetickém průmyslu. Tento enzym rozpouští odumřelé vrstvy kůže a současně alkalické minerály vyživují a podporují tvorbu zdravé a krásné pokožky. Nejen pro ženy s rakovinou prsu je doporučováno jíst částečně nezralou papáju. Protože papája má vysoký obsah enzymů a nízký obsah cukru, je skvělým pomocníkem proti rakovině. Je to velice výživné a chutné ovoce, proto kdykoliv máte příležitost si papáju vychutnat, neměli byste ji promarnit. Papája vám pomůže alkalizovat a povzbudit organizmus. Velice vhodná je konzumace i s jejími semínky po půstu.

Papája pro pevné a pružné vlasy Sluníčko ve vlasech je krásné, ale bohužel v nich dokáže také napáchat veliké škody. Přesušené a lámavé vlásky jsou posledním letním pozdravem, kterým dáváte sbohem slunečním paprskům. Zkuste to letos jinak – užívejte šampony, které těmto problémům od počátku zamezí. Kiwi a papája mají schopnost ochránit vlasy před slunečním poškozením, proto byly použity v novém šamponu z řady Naturals od Avonu. Sluníčko již nemá šanci dehydrovat a poškodit svými paprsky naše vlasy. Vitaminy obsažené v šamponu 2 v 1 s papájou a kiwi obalí a ochrání vlas před všemi nepříznivými vlivy okolí. Jemný šampon šetrně umyje vlasy, osvěží pokožku hlavy a obsažený kondicionér navíc usnadní rozčesávání. Jogurtová maska představuje zvláště v létě nepostradatelného pomocníka v péči o vlasy, které vystavené intenzivnímu slunečnímu záření, mořské či chlorované vodě velmi trpí. Produkt v sobě kombinuje blahodárné účinky kiwi a papáji, které mají schopnost chránit vlasy před slunečním poškozením a vitamíny obsažené v masce vlasy obalí a ochrání před nepříznivými vlivy okolí. V kombinaci s novým šamponem s papájou a kiwi dodá jogurtová maska vlasům přirozený zdravý vzhled a dlouhotrvající lesk.

Foto: archiv firem

Doporučujeme

Články odjinud