Troška zhubl při natáčení o pět kilo

3. 3. 2008
Troška zhubl při natáčení o pět kilo
O celých pět kilo zhubl režisér Zdeněk Troška (54) během natáčení svého posledního filmu, pohádky Nejkrásnější hádanka. Úbytek váhy ovšem nezpůsobily ani nějaké zázračné pilulky, ani drastické diety. "Pobíhání po place, udílení příkazů, předvádění akcí hercům a trošku i nervy," prozradil Troška Korzu, jak se nadbytečných kil zbavil.

S dietami si totiž problémy nedělá a nikdy nezkoušel ani zaručené účinné koktejly či pilulky. Počítá s tím, že v průběhu roku svou postavu párkrát viditelně změní. Při filmování také není čas na svačinky, obídky či jakékoli lukulské hody. "Prostě něco v běhu zhltnete a často ani nevíte, co. Jo, když píšu, to je jiná. Čas od času se sám sebe zeptám - ledničko, ledničko, co v sobě skrýváš? A než mi stačí odpovědět, jdu si to zjistit sám a ta tam jsou všechna moje dietetická předsevzetí," směje se režisér.

V současné době se však opět utěšeně kulatí, což je známka nejen dobré nálady z úspěšně vykonané práce, ale i změny v pracovním režimu. Pohádkový dědeček, jak si sám sobě s nadsázkou říká, je totiž na roztrhání. V závěru minulého týdne bujaře oslavil v Praze, Brně a Ostravě úspěšné premiéry svého příběhu Nejkrásnější hádanka a teď pendluje mezi pražským bytem a domem v Hošticích a píše a píše.

"Připravuji scénář další pohádky, která má zatím pracovní název Čertova nevěsta," prozradil Korzu Troška, který jedním dechem říká, že si oddechl jen chvilku a opět tvrdě maká. Nebaví ho nečinnost. V nové pohádce opět nepoteče krev, nebude ani horrorem či psychologickým thrillerem. Autor chce divákům představit hezké, typicky české peklo, a to s úsměvem a poezií. Čertovu nevěstu píše Troška volně na motivy pohádek Boženy Němcové. Natáčení proběhne v červenci a srpnu tohoto roku v jižních a západních Čechách. O obsazení zatím nemá jasno. Ví jen to, že do hlavní role znovu obsadí Jana Dolanského, který ho příjemně překvapil při realizaci Nejkrásnější hádanky.

"Komu nabídnu další role, je ve hvězdách. Začnu o tom přemýšlet až tak za měsíc," dodal Zdeněk Troška.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Není všechno zlato, co se třpytí. Ve vztahu to nevypadá dobře. Prostě si lezete na nervy a navzájem se osočujete z věcí, které jsou bezvýznamné. Jindy byste to neudělali, ale máte špatnou…

Nejčtenější články

Doporučujeme