Třou se vám stehna o sebe? Jak zabránit vzniku rudých odřenin

Třou se vám stehna o sebe? Jak zabránit vzniku rudých odřenin

Také se vždy těšíte na horké letní dny, až budete moct obléct sukni nebo šaty, které po jednom dni zase zklamaně měníte za kalhoty, protože se vám na stehnech vytvořily bolestivé odřeniny? Problém s třením stehen netrápí jen ženy s nadváhou, bojují s ním i ty štíhlé. Jak vyřešit tuto situaci, abyste si mohla naplno užívat letní počasí?

Krátké legíny

Jedním ze způsobů, jak řešit tento problém, je obléct si pod sukni či šaty těsné kraťasy nebo legíny. Látka vám zakryje kůži, a zabrání tak bezprostřednímu tření. Pod šaty či sukní nebudou vidět, a vy se tak vyhnete bolestivým odřeninám. Musíte ale volit správnou délku i barvu, aby vaše malé tajemství zůstalo utajeno.

Pokračování 2 / 5

Dětský pudr

Odřeniny, které vznikají otíráním stehen o sebe, jsou vlastně takové opruzeniny, proto na ně zabírá dětský zásyp. Použijte ho ještě předtím, než vám stehna zrudnou bolestivými otlačeninami. Dbejte také na to, aby pudr obsahoval oxid zinečnatý, který vám stehna ochrání. Tento způsob ale nevydrží příliš dlouho a pudr se snadno opráší, proto není na škodu mít ho v kabelce po ruce.

Pokračování 3 / 5

Deodorant

Jelikož velkou neplechu způsobuje pocení, pomoct může také antiperspirant nebo deodorant. Stačí si kritická místa potřít, čímž se zabrání vylučování potu, a na nějakou dobu máte vystaráno. Avšak stejně jako s pudrem nejde o dlouhodobější řešení, proto je třeba mít deodorant neustále po ruce a akci průběžně opakovat.

Pokračování 4 / 5

Olej

Skvěle funguje také olej. Například i ložiska se mažou olejem, aby se snížilo tření, tudíž to bude fungovat i u vašich stehen. Pro ještě větší efekt si zvolte kokosový olej, který má antibakteriální účinky.

Pokračování 5 / 5

Pásy Bandelettes

Revolučním řešením tohoto problému jsou pak pásy Bandelettes. Za pár pásů Bandelettes zaplatíte necelých pět set korun, ale každá koruna se vám vrátí neskutečnou úlevou a svobodou, kterou pásy přinášejí. Pásy jsou vyrobené speciální technologií z elastického materiálu a z rubové strany mají vždy dvě řady silikonových proužků, které drží pásy na místě. Při správně zvolené velikosti a upravení pásů na stehně se nerolují a krásně drží celý den.

Mrkněte na video, jak pásy Bandelettes fungují: 

Doporučujeme

Články odjinud