Trpíte na zácpu? Rozhýbejte střeva bez projímadel pomocí těchto rad

12. 4. 2023
Stres, sedavé zaměstnání a nezdravé potraviny mají negativní vliv na naše střeva. Ta při takovém životním stylu snadno zleniví a pak trpíme na zácpy. Pokud se vás tento problém týká, vyzkoušejte tyto tipy, které skutečně pomáhají.

Dodržujte pitný režim

Při nedostatku tekutin trpí nejen naše ledviny, ale i střeva. Kolik bychom toho měli vypít, to je téma žhavých diskusí, nicméně většina odborníků se shoduje, že u zdravého jedince to je 1,5–2 litry denně.

„Každý je jiný, proto každému vyhovuje něco jiného, a to i s ohledem na zdravotní stav, míru fyzické aktivity, roční období či psychickou pohodu. Jisté však je, že když vypijeme během dne 2 litry nápojů o pokojové teplotě, kterou považují lékaři za nejvhodnější, naše tělo spálí na jejich zpracování přibližně 100 kcal. Pití vody nebo přírodní minerálky v průběhu celého dne, a to jakékoli teploty, zabezpečuje správnou hydrataci organismu, pomáhá udržovat trávicí a vylučovací soustavy aktivní, je esenciální pro průběžné odstraňování odpadních látek a chod metabolismu,“ říká RNDr. Michaela Bebová, biochemička, odbornice na metabolismus a chemické procesy v těle, spolupracovnice AquaLife Institutu. Podle jogínů je pak dobré ráno ještě nalačno vypít sklenici teplé vody.

Jaké bylinky pomáhají při nadýmání? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vezměte svůj život pevně do ruky a na nic se nevymlouvejte. Rovněž byste měli naslouchat lidem, kteří to s vámi myslí dobře. Upřímné jedince poznáte na první pohled a v jejich společnosti…