Komentáře k článku zpět na článek

Jana 3. 9. 2019 | 14:38
Elynor 3. 9. 2019 | 08:26

@Jana: Souhlasím, samozřejmě že jakékoli zvyšování vzdělání a následně třeba podnikání v nějakém oboru, nabídce služeb a podobně je možná cesta, jak ven z finanční nouze, o tom žádná. Myslela jsem to "mluvnicky" - že máte třeba mínusy za ta kroužkovaná U, což je marginální chybička, a není to důležité, taky tam proto dávám ty smajlíky aby bylo jasno, že je to jen legrace. K tomu podnikání - je bohužel drsná skutečnost, že je rozdíl mezi tím začínat podnikat teď, a tím, že někdo začal podnikat v 90.letech, tehdy byly podmínky o mnoho jednodušší. A taky konkurence v mnoha oborech tehdy ještě nebyla, zatímco dnes už začátečník těžko hledá zákazníky. Výjimkou jsou řemesla. Sehnat instalatéra, který opraví nesplachující WC, je málem zázrak. Naproti tomu provozovna na úžasné nehty nebo kadeřnictví, to je pomalu v každé ulici. Takže uznávám, že dnes je to těžší, a stojí to víc času, peněz i energie, začít v něčem podnikat, byť i jako přivýdělek, ale jde to. Navíc dnes existuje tzv. sdílená ekonomika - víc lidí si společně pronajme nebo koupí jak prostory, tak i výrobní prostředky, protože jako jednotlivci by na to neměli, a ten rozjezd je pak v kolektivu jednodušší. Určitě to stojí za pokus, než by člověk měl živořit v něčem, co je nedůstojné. Jako třeba ten níže zmíněný život s ochlastou.

Jana 3. 9. 2019 | 07:56

@Elynor: Elynor,tak to by mne nikdy nenapadlo že by to mohlo být za úvěr a pedikůru.Okolo mne je dost lidí kteří nebyli spokojeni s dosavadním zaměstnáním a udělali si nějaký kurz,nebo mají zaměstnání a při něm si ještě kurz udělali.
Právě že projevuji pochopení s lidmi co berou tak malý plat,tak jsem se snažila poradit a radila jsem z konkrétních situací.Podle mého projevovat pochopení tím že budu zároven s nimi plakat a stěžovat si že je to málo kolik si vydělají a že s tím vlastně nejde ani nic moc dělat,to asi nebude to pravé.Ve svém věku dnes zírám na možnosti a vymoženosti kteří mladí mají a jen lituji že nemám o 30let méně.
Uznávám že příklad s úvěrem a pedikůrou možná pro ty kdo bydlí v paneláku v podnájmu asi nebylo to pravé,ale je dost lidí kteří začínali v garážích nebo kočárkárnách podnikat,dělat nějaké služby.Mám dojem že v dnešní době chtějí lidi všechno a nejlíp hned a včera už bylo pozdě.A jsou velmi málo ochotni slevit ze svého pohodlí.
At si každý žije jak chce,ale stěžovat si že něco nejde,může jen ten co vyzkoušel všechny možnosti.

Elynor 3. 9. 2019 | 07:37

@Jana: jestli ty mínusy nejsou třeba za ten "ůvěr" a "pedikůru" Ale spíš budou za to, že neprojevujete dost pochopení pro ženy, které berou 14 tisíc hrubého ( což je tedy opravdu sakra málo, a popravdě nechápu, proč v dnešní době, kdy je stále poptávka po pracovní síle, takové ženy nejdou jinam, kde by měly víc ). Ovšem musím přiznat, že jsem taky skoro alergická na "moudra" a různé motivační citáty, takže to "kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody", to se mnou cukalo taky, abych za to dala mínus. Neudělala jsem to, protože mínusy nedávám, tak nějak z principu, když nesouhlasím, tak to napíšu rovnou, proč se schovávat za mínusy. Taky mi tu lidi dávají mínusy, no, holt člověk nemůže mít jenom samé obdivovatele, to by bylo proti přírodním zákonům.

Jana 2. 9. 2019 | 17:13

Ten kdo mi tady dává mínusy na můj poslední příspěvek,má zřejmě ještě lepší nápady jak si přivydělat,jak se dostat z nepříznivé finanční situace .Klidně tu můžete napsat své nápady,myslím že ostatní to ocení.
Nemám ráda ty lidi,kteří už dopředu říkají že něco nejde,aniž by vyčerpali všechny možnosti.
Dnes je těch možností dost,nezaměstnanost téměř není.
Jak si finančně polepšit,by stačilo např.přestat kouřit.Vzít si kalkulačku a spočítat,kolik prokouřím za měsíc,za půl roku a co by vše pro rodinu za to mohlo být.

Jana 1. 9. 2019 | 19:04

@banany: banany,do jaké životní situace jsem se dostala,to bych nepřála nikomu.
Jenže jsem člověk který se jen tak nevzdává.Pokud má někdo manžela ochlastu,ten chlast něco stojí,takže vaše sestra ty peníze které její manžel vydělá,stejně nevidí,stejně jako by byla rozvedená.S dětmi jí zřejmě taky nepomáhá když je pořád v luftě.
Co s takovým chlapem?To je přívažek ,koule na noze.
Je potřeba na sobě pracovat,snažit se získat lépe placené zaměstnání,udělat si např.nějaký kurz,masáže,pedikůra,apod.budou žádané vždy.
Já např.jsem dříve podnikala,vlivem rodinných a jiných událostí jsem skončila.Velmi nerada,mé povolání mi bylo a je i koníčkem zároven.
Abych si něco přivydělala,chodila jsem uklízet do domácností a brala jsem si žehlení pánských košil a oděvů,které bohaté paničky neumí a nebo to nechtějí dělat.
Prostě pouvažovat co by šlo dělat.
Mám známou která je vyučena prodavačkou.Udělala si kurz suché pedikůry,stačily dva roky a je za vodou.Celý ůvěr na rekonstrukci domu i na pořízení přístroje na pedikůru splacen.
Kdo chce,hledá způsoby,kdo nechce,hledá důvody.

banany 1. 9. 2019 | 17:57
banany 1. 9. 2019 | 17:55

Jana: špatně jste to pochopila. Moje sestra např.bydlí s manželem kterému byt patří, dárek od rodičů. Mají 2 děti a sestra bere 14tis.hrubého. a kdyby si měla vzít ještě brigádu při zaměstnání kdo by se o děti staral? Z takového platu by nájem nezaplatila nebo podnájem, manžel je ochlasta a věčně v luftu. Případů kdy žena musí soudně vymáhat na muži alimenty na děti je šíleně moc, velmi často o tom hovoří v telce. Přeji vám aby jste se nikdy do takové životní situace nedostala. Ne každý si vydělá 25 a více tis. aby byl soběstačný! Ženy samoživitelky to mají v Česku nelehké. Pokud nejsou manažerky,ředitelky a podobně nebo nemají plat alespoň 30tis.

Rambíša 31. 8. 2019 | 17:48

Pokud to utrpení ve vztahu je opravdu závažné,tj.domácí násilí,alkohol,žárlivost,chorobná lakota a pod.,tak nezbyde nic jiného,než odejít nebo vyrazit partnera ze dveří.Na dětech se podepíše vše,co vnímají jako ohrožení.Tyhle rady,ohánění se nějakým "štěstím", "právem na vlastní život","plnění snu",ano,ale jen u lidí,co nemají děti!!! Jinak je to paskvil,útěk před povinnostmi! Sobeckost.

Jana 31. 8. 2019 | 13:31

@banany: banany,co to píšete za koniny,podle toho co píšete,každý kdo se rozvede,vymáhá pak soudně alimenty?Nebo kdo se chce rozvést,nemůže jít do podnájmu,nebo k rodičům?
Znám dost případů,kdy žena s dětmi šla po rozvodu do horšího,ale měli s dětmi klid,šla do podnájmu,měla zaměstnání,k tomu brigádu.
Podle vás kdo nemá ve vlastnictví byt nebo domek,nemůže se rozvést a musí trpět s ožralou,nebo děvkařem?
No tak to ženy s takovým myšlením lituji.To se v životě moc daleko neposunou.

banany 31. 8. 2019 | 12:55

Rozvádět se může ten, kdo má své vlastní bydlení aby nemohl být vyhozen na ulici a kdo má pěkný výdělek aby děcka nestrádala a manželka nebyla odkázaná na podporu státu a nemusela léta soudně vymáhat alimenty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Byty se státní nestaví jako za KSČ a hypotéky jen pro ty kdo hodně vydělá

Elynor 31. 8. 2019 | 08:07

S tím by se vesměs dalo souhlasit, kromě bodu 4. Děti nebudou šťastnější. Ony se s rozpadem rodiny vyrovnají, protože jim nic jiného nezbude. Ale následky to na nich zanechá vždycky. Výjimkou jsou patologické vztahy, kde je jeden z rodičů a někdy bohužel i oba alkoholici, násilníci, závislí na čemkoliv, psychicky nemocní a podobně. Jenže valná většina rozvodů se tohohle netýká, a lidi se rozejdou z malicherných důvodů, které se ani nepokusili řešit. Pokud děti nemají, dobře, je to jejich blbost, ale v manželství s dětmi by měla být povinnost napřed vyčerpat všechny možnosti, jak ho zachovat a děti vychovat do dospělosti, než se rozvedou. Žádné dítě netouží po tom mít několik tatínků nebo "strýčků", nebo pendlovat ve střídavé péči sem a tam. A není pravda, že je potřeba být "šťastný". To je stav, který se člověku stane párkrát za život, štěstí není setrvalý stav, to je okamžik. Většina života jsou úplně obyčejné všední dny a k těm prostě nějaké ty problémy a starosti patří. Ani dítě nepotřebuje být šťastné, potřebuje bezpečné zázemí, klid, pohodu, jistotu, že ho mají rodiče rádi. Když se rozhodnu mít děti, musím vědět, že jim holt budu muset i něco obětovat, a že do té doby, než budou dospělé a samostatné, nemůžu si vymýšlet vzdušné zámky, protože tím, že je mám, jsem na sebe vzala odpovědnost. Od všeho můžu utéct, dokud jsem sama za sebe. Proto by měl každý mnohonásobně zvažovat, s kým ty děti mít, ne že mnohé ženy otěhotní s kýmkoli, kdo nosí kalhoty, protože se bojí, že jim ujíždí vlak, nebo se plánovaně chtějí stát samoživitelkami (na tom má značný podíl současný sociální stát, který rozdává plnými hrstmi), případně otěhotní nechtěně aniž by vůbec znaly otce, nebo jim takzvaně selže antikoncepce... je fůra případů, kdy děti přišly na svět neuváženě a pak holt se jejich rodiče rozcházejí jak na běžícím pásu, ale to není nic, co by se mělo omlouvat a podporovat.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, pracovní sféra je pro vás alfou omegou, a proto se vám daří vymyslet plán, jak se nejlépe…

Nejčtenější články

Doporučujeme