Turecko boduje rozmanitostí

1. 2. 2008
Turecko boduje rozmanitostí
Kdo v těchto dnech cestuje do Turecka, nemá na mysli jen více léta, slunce a pláže, jelikož země na Bosporu nabízí mnohem více než jen obvyklou lázeňskou dovolenou. Mezitím cestovatelé do Turecka vědí o pestré a rozmanité nabídce, jež je na místě očekává.

Rostoucí oblíbenost této destinace je vidět na počtu turistů, který se v období mezi lety 1980 a 2005 17,5 krát zvýšil (mezi 1. lednem a 31. listopadem 2007 Turecko navštívilo 110.000 Čechů; to je o 15 Procent více než ve srovnatelném období předchozího roku). Pro rok 2010 počítá turecké Ministerstvo cestovního roku s celkem 30 miliony návštěvníků.

„Turecko se z někdejšího poskytovatele all-inclusive cestování, resp. paušálního cestování vyvinulo v celoročně zajímavou a rozmanitou destinaci. Po nadmíru pozitivním roce letos očekáváme další přírůstek návštěvníků, což nám ukazuje, že jsme s naším nastavením na správné cestě. Naše kvalitativně nadstandardní a rozmanitá nabídka je přesně to, co je na Turecku tak oceňováno“, říká Özcan Hergül, velvyslanecký rada ve Vídni.

Atraktivní podzimní a zimní destinace Nadšení z podzimní a zimní dovolené v Turecku nepřetržitě roste. Především cestování za kulturou a návštěva měst se těší stále větší oblíbenosti. Například krátký výlet do Istanbulu nabízí cestovatelům nejenom rozmanitost kulturních zlatých hřebů, ale také možnosti nakupování – počínaje moderními nákupními centry a luxusními obchody až ke tradičním trhům. K tomu patří i jedinečný noční život a orientální atmosféra města.

Kultura sama – nejenom v Istanbulu Milovníci kultury toho mohou v Turecku spoustu objevovat. Vedle míst známých ze světové historie a mytologie jako Thrákie, Kappadokie a Lýkie, je pobřeží Středozemního a Egejského moře plné antických památek, které lákají turisty z celého světa.

Wellness - Made in Turkey I wellness dovolená zažívá v současné době nesmírný rozmach, jež bude pokračovat i v roce 2008. S více než 1.000 termálních pramenů (teploty mezi 20 °C a 110 °C) přitahuje Turecko stále více turistů, kteří mohou mít prospěch z tisíc let staré „lázeňské tradice“. Již římská horní vrstva využívala předností termálních vod (péče o tělo a terapeutické vlastnosti). V současné době existuje více než 200 wellnessových podniků v okolí tureckých termálních pramenů a léčivých lázní v regionu Marmara a také u Egejského moře.

Luxus je čím dál tím oblíbenější ... Stále rostoucí poptávka po kvalitativně nadstandardních nabídkách je v Turecku očividně brána na zřetel. Lifestyle hotely v pětihvězdičkovém segmentu již nejsou žádnou výjimkou a ukazují, že Turecko toho může spoustu nabídnout i náročným hostům v prémiové oblasti.

.... i ceny & služby souhlasí Na druhou stranu ale chtějí nesčetní turisté jako dříve „výhodně cestovat“, to znamená all inclusive s malým množstvím vedlejších nákladů. I zde Turecko láká správným poměrem mezi cenami a službami.

Ráj pro golfisty Hraní golfu v zahraničí je u sportovních nadšenců čím dál tím oblíbenější. Od otevření prvního golfového hřiště v létě roku 1998 prudce stoupá počet cest za golfem do Turecka. Především kombinace luxusních hotelů a celoročně uživatelných golfových hřišť je dovolenkáři velmi ceněna. Jednotlivé regiony – zvláště prázdninové místo Belek – je pokládáno již dnes za Mekku sportovní golfové scény.

Lázeňská dovolená – stále stejnou měrou populární Ale i klasická lázeňská a plážová dovolená je u turistů v Turecku jako dříve zcela nahoře na pořadu dne a stále oblíbenější. Ceněna je především pohostinnost, příjemné podnebí (300 slunečních dnů v roce) a také dobrý poměr mezi cenami a službami. Navíc k radosti z koupání nabízí nesčetné regiony na pobřeží rozmanitou kulturní nabídku. K nejoblíbenějším destinacím náleží Antalya, Bodrum, Marmaris, Datca, Köycegiz a Fethiye. Ale i zálivy a pláže na pobřeží Černého moře na severu se těší čím dál tím větší oblíbenosti.

zdroj: Türkische Botschaft Wien MediaTrust Communications spol. s.r.o

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Citovou spřízněnost provází větší vášeň, takže se ocitáte na vrcholu blaha, vaří se ve vás přemíra krásných emocí. Dnešní den je velmi vhodný pro sdílení společných zájmů či koníčků,…

Nejčtenější články

Články odjinud