Turné Snowboarďáci

21. 1. 2005
Turné Snowboarďáci
Díky nebývalému úspěchu filmového hitu Snowboarďáci se jeho příznivci mohou těšit na velké turné filmové hudby, které vypukne v únoru. Exkluzivní sestava muzikantů, kteří až dosud nikdy nehráli společně, se představí během šesti koncertů. Jako předkapela vystoupí skupina ROHlick hvězdy Snowboarďáků Vojty Kotka! A nouze nebude ani o další překvapení!

Filmový hit letošního podzimu a zimy Snowboarďáci, který od listopadové premiéry shlédlo více než 500 tisíc divaků, chystá další překvapení. Protagonisté soundracku vyráží na sérii šesti exkluzivních koncertů, kde zazní skladby ze soundtracku Snowboarďáci poprvé naživo. Album bylo oceněno platinovou deskou a dosud se ho prodalo více než 20 000 kusů. Soundtrack se tak hned po vydání zařadil do první pětice nejprodávanějších titulů a skvělé umístění zaznamenal také pilotní singl On My Head, v interpretaci Dana Bárty. Singl je také nejhranější skladbou v českých rádiích.

Autorem hudby je Miroslav Chyška, který se autorsky či producentsky podílel na realizaci CD skupin J.A.R. a Sexy Dancers nebo na albu Dana Bárty Illustratosphere. Složil hudbu ke dvěma krátkým filmům a reklamám, ale na filmové hudbě pro celovečerní snímek se podílel poprvé. "Hudba do Snowboarďáků se skládá převážně z písniček, které by mohly provázet dospívání hlavních protagonistů tohoto filmu," říká Miroslav Chyška. "Vzhledem k tomu, že ve většině písní zní zkreslená elektrická kytara, dá se říct, že jde spíš o "rockovější'' styl, ale tato složka tvoří zhruba 65%. Zbylých 35 procent je jinak... Film obsahuje odhadem asi šest motivů instrumentálních a 9-11 písní, na kterých se se mnou podíleli hudebníci a kolegové, se kterými jsem se potkával při živém hraní či nahrávání různých projektů. Jmenovitě František Kop, Štěpán Smetáček, James Harries, Filip Jelínek, Oto Klempíř, Viktor Dyk, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Roman Lomtadze, Jan Jakubec... Dharma, L. A. Josh..." dodává autor hudby.

Role předskokana se zhostí skupina ROHlick, kterou založil jeden z hlavních protagonistů filmu Snowboarďáci, herec Vojta Kotek. "ROHlick vznikl asi před dvěma lety. Pro tuhle šňůru jsme vybrali sedm písniček, některé z nich budou coververze, zbytek naše původní písničky. Řekli jsme si, že jestli máme jako předkapela lidi rozhýbat, tak jim nemůžeme naservírovat samé původní věci. Měli by slyšet něco, co znají," říká Vojta. "Celou naši kapelu bereme jako recesi, protože recese to tak trochu je. Žádné hudební ambice jako vydávat CD nemáme. A jestli budeme mít jako předskokani trému? Budeme nervózní jako prase!" dodává. Teď ROHlick čeká měsíc intenzivního zkoušení. Vojta také slibuje několik převleků a překvapení. "Myslím, že lidi se mají na co těšit," říká.

Stejně jako u jednotlivých premiér filmu Snowboarďáci budou v každém městě probíhat autogramiády a tiskové konference všch zpěváků, tvůrců filmu a jeho hlavních protagonistů.

Termíny a místa konání turné: 9. 2. 2005 Ústí nad Labem - SH Chemička 10. 2. 2005 Plzeň - SH Lokomotiva 11. 2. 2005 Zlín - SH Novesta 12. 2. 2005 Hradec Králové - SH TJ Slavia 16. 2. 2005 Praha - Malá Sportovní hala 17. 2. 2005 Brno - SH TJ Vodová

Koncertního turné se zúčastní všichni zpěváci a muzikanti, kteří se podíleli na filmové hudbě k filmu Snowboarďáci a na vydání soundtracku filmu

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kroťte svoje emoce zejména ve společnosti lidí, kteří mají nebo by mohli mít vliv na vaši kariéru či další osobní život. Usmívejte se napravo nalevo, abyste dali svému okolí najevo, že z…

Nejčtenější články