Tvář jako drahokam

9. 2. 2005
Tvář jako drahokam
Blýskněte se ve stylu hollywoodských hvězd! Slavnostní líčení by se od každodenního mělo lišit, především v intenzitě a také barevné paletě. Na ples změňte svou tvář ve vzácný šperk, drahé kameny nikdy nevyjdou z módy, tak proč nevyužít jejich nadčasovost a krásu také v líčení?!

Nechte se inspirovat odlesky ametystu, zářivostí safírů a třpytem topazu. Bohaté barvy drahokamů dokonale vyniknou spolu s elegantním hladkých účesem a dokonalou pletí zářící zdravým a krásou.

Před samotným líčením připravte své vlasy a pokožku celého těla. Několik dní před plesem si zajděte ke kadeřníkovi na zastřižení konečků a osvěžení barvy. Obarvit vlasy si můžete si sama doma, máte-li s touto procedurou již zkušenosti. Ráno před akcí vyhlaďte pokožku celého těla peelingem, odstraníte tak staré, odumřelé buňky a odhalíte krásnou a hladkou pleť. Poté naneste samoopalovací přípravek Sublime Bronze. Budete vypadat odpočatě a pěstěně.

Líčení začněte podkladem. Při výběru make-upu se řiďte typem své pleti a jejím odstínem. Skvěle se vám osvědčí Cashmere Perfect, krémový make-up, který se po nanesení na pleť promění v pudr. Případné nedokonalosti, které make-up nezakryl, zamaskujte tenkou vrstvou korektoru. Celou tvář zafixujte sypkým pudrem. Tak si připravíte obličej na další líčení ...

Fialové odstíny ametystu se skvěle hodí pro brunetky se světlou pletí. Na oči bohatě naneste krémový oční stín Amethyst Aglow – jemný fialkový odstín, který rozjasní váš pohled. Podél řas dejte tmavší třpytivý stín Dazzling Amethyst. Oba stíny můžete míchat dle potřeby, zesvětlovat či ztmavit. Řasy natočte pomocí zhušťující černé řasy Voluminous, ta vydrží celou noc bez chybičky. Rty nejprve naličte přirozenou konturkou a poté štětečkem naneste krémovou rtěnku Colour Riche v odstínu Barely Rose. Pro extra lesk a třpyt nakonec přidejte lesk Glam Shine v odstínu Debut. Nehty slaďte s barvou rtů lakem Jet Set ze zrcadlovým leskem.

Jemné odstíny zelené jsou velkým hitem jarní a letní sezóny. Pro slavnostní chvíle zvolte safírové odstíny, které podtrhnout křehkou krásu blondýnek. Jemný zelenkavý stín Sapphire Starlight naneste štětečkem na oční stíny na celé víčko, především na oblast pro obočím. Intenzitu dodejte pomocí tyrkysového odstínu Shimmering Sapphire, který nechá vyniknout barvě očí a nádherně je rozzáří díky jemných třpytkách. Podél řas nakreslete tenkou černou linku, která opticky zhustí řasy. Ty poté natočte kleštičkami a naneste dvě vrstvy černé prodlužující řasenky Lash Out. Rty naličte přirozenou barvou rtěnky Colour Riche v odstínu Ruby Sheer a lesk dodejte pomocí vrstvy lesku Glam Shine v odstínu Gala.

Opálené a tmavší pleti se báječně hodí odstíny topazu a zlata, které zvýrazní její barvu. Oči nejprve vystínujte dvěma přirozenými odstíny hnědé – mandlový naneste pod obočí, matný hnědý do záhybu, čímž zvýrazníte tvar oka. Na pohyblivé víčko a podél řas bohatě naneste štětcem sypký stín Glittering Gold v barvě zlata. Výrazná barva spolu s třpytkami dodá očím lesk a báječně přitáhne pozornost k vašemu pohledu. Nakonec řasy natočte a zvýrazněte pomocí černé řasenky Voluminous, naneste ji ve dvou vrstvách a nezapomeňte na dolní řasy. Ústa naličte jen velmi jemně, abyste neodpoutali pozornost od krásných očí. Použijte rtěnku Colour Riche v odstínu Peachy Sheen a lesk After Party.

autor: Simona Foto: L'Oreal Paris

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Není divu, že hledáte kýžený majáček, který by vám pomohl na trnité cestě za láskou. Vše, co je pro vás obtížné, má na svědomí Venuše, která se k vám otáčí zády a působí disharmonii mezi…

Nejčtenější články

Články odjinud