Tvaroh v hlavní roli: Sladké recepty, kterým neodoláte

Tvaroh v hlavní roli: Sladké recepty, kterým neodoláte

Tvaroh nikdy nezklame, ať už se pustíte do pečení bábovky, přípravy lívanců nebo tvarohových šátečků. Může být základem těsta nebo jen doplňkem. Přitom je tvaroh velmi zdravý, obsahuje vápník, draslík, hořčík, mangan, zinek, měď, selen. Možná vás až překvapí, v kolika různých receptech jej lze použít.

Bábovka z tvarohu

Všichni si rádi upečeme bábovku na mnoho způsobů. Bábovka je díky tvarohu mnohem vláčnější a den po upečení bude stejně měkká jako po vytažení z trouby.

Recept: Bábovka z tvarohu

Tvarohové lívance

Úžasně jemné lívanečky, bez kterých není víkendová snídaně ono. Skvělé jsou se zakysanou smetanou a ovocem nebo javorovým sirupem a máslem.

Recept na Tvarohové lívance najdete ZDE

Jemné tvarohové palačinky

Klasické palačinky známe všichni. S tvarohem přímo v těstíčku ale chutnají ještě lépe! Dejte si k nim domácí marmeládu nebo zmrzlinu a už nebudete chtít jiné.

Recept na Jemné tvarohové palačinky najdete zde

Jahodo-tvarohové šišky

Ovocné knedlíky z tvarohového těsta nejsou jenom letní záležitostí. Stačí vyndat zásoby mraženého ovoce! Pokud spěcháte, zvolte místo klasických knedlíků tvar šišky a výborný oběd budete mít na stole za chvilku.

Recept: Jahodo-tvarohové šišky

Tvarohové šátečky

Křupavé a dozlatova upečené tvarohové šátečky přijdou vhod během všedního dne k snídani i na svačinu. Džem nebo ovoce snadno nahradíte i šunkou a sýrem. Velcí milovníci jídla mohou vyzkoušet i vlastní masovou či zeleninovou náplň.

Recept na Tvarohové šátečky najdete zde

Volarské tvarohové koláčky

Nevíte, co ke kávě nebo čím potěšit rodinu o víkendu? Zkuste upéct nadýchané tvarohové koláčky a určitě sklidíte velkou pochvalu!

Recept: Volarské tvarohové šátečky

Mrkněte na video, kde najdete návod na chutný koláč: 

Tvarohové knedlíky

Tvarohové knedlíky jsou naprostá klasika, člověk je má většinou spojené s létem, ale proč si je nedopřát i jindy během roku. Stačí vzít mražené nebo kompotované ovoce. 

Recept: Tvarohové knedlíky 

 

Doporučujeme

Články odjinud