Ty jedna čarodějnice

29. 4. 2002
Ty jedna čarodějnice
Už se to blíží, už je to za dveřmi! Jako každý rok. Co? No přece 30. duben, svátek všech čarodějnic! Celý rok podezíravě pokukuji kolem sebe. Snažím se odhadnout, která z těch, které v sobě po celý rok čarodějnické znaky nezapřou, mě může posledního dubna ohrozit. Jak a v čem ohrozit?

Ty jedna čarodějnice

Už se to blíží, už je to za dveřmi! Jako každý rok. Co? No přece 30. duben, svátek všech čarodějnic! Celý rok podezíravě pokukuji kolem sebe. Snažím se odhadnout, která z těch, které v sobě po celý rok čarodějnické znaky nezapřou, mě může posledního dubna ohrozit. Jak a v čem ohrozit? No přece v mém výsostném postavení! V ten magický dubnový podvečer se všechny moje zápory, které jsou mým mínusem v běžném životě, stávají předností v životě čarodějnickém. Vrásky? Čím víc, tím líp. Chybějící zub? Cožpak správná čarodějnice má zubů tolik, co normální smrtelník? Zmaštěný a zacuchaný vlas? Ó jé, co by za to u hranice jiná dala!
Každý rok se na ten kouzelný den nevýslovně těším. Neslyším kolem sebe falešné: "Kolegyně, vy máte ale pěkný kostýmek, vám to sluší! Kolik že vám je? Na to ale vůbec nevypadáte!"
Za rohem to pak šumí a zalyká se tlumeným smíchem: "No holky, je to možný? V jejím věku! Pořád si myslí, že jí je osmnáct. No to mi hlava nebere…"
Třicátého slyším něco úplně jiného: "Páni, ty máš ránu!"

  1. ale nezní to hanlivě, nýbrž obdivně! "Hele, ty vrásky jsou

opravdický nebo taky namalovaný? No to je úžasný, jaká ty jsi čarodějnice!"
A já si libuju. Pravda, dá to trochu práce - vypravit se na slet. Nejen já jsem ta důležitá část večera. Co bych byla bez koštěte? Nehlasuji pro novinky a nový model koštěte super turbo, šestiválec vybavený navíc automatickým pilotem, mi moc neříká. Jsem prostě taková konzerva. Pěkně profouknu výfuk u svého starého osvědčeného LJP (lítá jako z praku), vyplácám z něj pavučiny, šmirgl papírem vezmu násadu a je to. Kocour Mour se svou olysalou hrudí by byl přesně tím pravým doplňkem, bohužel už špatně snáší průvan a na koštěti poslední dobou trpívá závratí. Loni mi spadnul do komína. Letos ho budu muset nechat doma, škoda.
Záleží na každé čarodějnici, pro kterou startovací dráhu se rozhodne. Já si, jako každý rok, vybrala Chvalskou tvrz v Horních Počernicích. Posilním se trochou cholesterolu schovanou v pečené klobásce, do nohy, jedné i druhé a následně do koštěte si dám pivko, poslechnu si muziku, při níž se to zvláště dobře rejdí. Počkám na každoroční ohňostroj, pak sednu na koště a vydám se vzhůru nad jásající dav…

autor: Ebra

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento týden se vám v práci nedaří zabodovat a velice se tím trápíte. Malujete si něco, v čem nemůžete uspět. Začněte být realisté a nedůvěřujte kolegům v práci. To vás jen dorazí. Kariéra…

Nejčtenější články

Doporučujeme