Ty nejkrásnější květiny mohou být růže, gerbery i lilie | unsplash

unsplash

Ty nejkrásnější květiny mohou být růže, gerbery i lilie

Chcete někoho potěšit květinou, ale nevíte, jakou vybrat? Blíží se slavnostní událost, ke které je skoro povinnost donést kytici, ale nemůžete se rozhodnout, jaké květiny vybrat? Čtěte dál, poradíme vám nejen, jak je vybrat, ale i kde.

Květiny vyjádří i to, co se vyslovit stydíte

Už naši předkové věděli, že květiny mají kouzelnou moc. Šlechtické rody si je dávaly i do erbů, stejně tak bojovníci. Květiny měly kouzelnou moc, postupem času sloužily i jako prostředek k dorozumívání. Zejména ženy v harémech si jimi předávaly vzkazy. Květomluva, jak se řeči květin přezdívá, zažila největší rozpuk za vlády královny Viktorie, u nás pak v době národního obrození. Později upadla trochu v zapomnění, dneska se ale zase vrací na výsluní.

Víte, že každá květina, a často i její barva, má podle květomluvy svůj význam? Růže jsou květinami lásky, gerbery a chryzantémy oslavují přátelství, lilie nevinnost a kopretiny trpělivost. Bílá je obecně barva čistoty, růžová něhy, rudá vášně a modrá zase přátelství. Pozor si dejte na žlutou, většinou je barvou radosti, ale třeba žluté růže nebo tulipány mohou v některých případech hovořit o žárlivosti.

Jak vybrat tu pravou květinu?

Cest je hned několik, záleží na tom, k jaké příležitosti květiny vybíráte, a na tom, jaké obdarovaná nebo obdarovaný preferují. Výběr je široký, vsadit můžete na jeden druh i mix květin.

Růže nikdy nezklamou

První místo v žebříčku popularity zaujímají rozhodně růže, však se také označují jako královny všech květin. Jejich květy mohou mít různé barvy, co na tom, že na stonku se nachází trny? Růže jsou sázkou na jistotu, nedá se s nimi nic zkazit.

Gerbery vykouzlí úsměv na tváři

Květiny pastelových barev se žlutým nebo hnědým středem omámí každého. Jsou jemné a něžné, symbolizují ničím nezkaženou lásku i věrnost. Víte, že se jim také někdy říká velké sedmikrásky?

77_lilie.jpg

Jedna lilie nahradí i 3 růže

Silná a příjemná vůně, jedinečné květy. Přesně tak bychom mohli charakterizovat lilie, které potěší dlouhou životností i jedinečnou vůní. Rozkvétají květ po květu, takže umí dělat radost dlouhou dobu.

Zaujmou i něžné alstromerie

Preferujete jemné krásky, které se hodí pro každou příležitost a dlouho vydrží? Pak vsaďte na alstromerie, které jsou k mání v mnoha barvách, a někdy se jim přezdívá lilie Inků.

Na jaře potěší i tulipány

Jara se většinou nemůžeme dočkat, konečně do našich životů vnese víc barev než jen hnědou a bílou. Pestrobarevná kytice tulipánů barvy dostane i do našich domovů, navíc vykouzlí úsměv na tváři obdarované(ho).

A co pestrobarevný mix?

Skvělá volba! Je jedno, zda se jen nemůžete rozhodnout pro jeden druh květin, nebo hledáte pestrou kytici. Mix květin vykouzlí úsměv na tváři a prozáří interiér.

Víte, že kytici můžete předat osobně, ale také ji můžete poslat prostřednictvím kurýra, kterého si objednáte například na https://www.kvetinyonline.cz/rozvoz-kvetin?

Doporučujeme

Články odjinud