Tyra Banks radí, jak budovat hvězdou kariéru

11. 10. 2000
Mnoho dívek touží po hvězdné kariéře modelky. Na cestě na tímto snem však dělají nejrůznější chyby, které se často stávají osudnými. Americká topmodelka Tyra Banks Vám s exklusivní výpovědi poradí, jak se dotknout módního nebe.

Tyra Banks radí, jak budovat hvězdou kariéru

Mnoho dívek touží po hvězdné kariéře modelky. Na cestě na tímto snem však dělají nejrůznější chyby, které se často stávají osudnými. Americká topmodelka Tyra Banks Vám s exklusivní výpovědi poradí, jak se dotknout módního nebe.

"Ahoj! Tak Vy jste rozhodly pro kariéru modelky? Fajn, řeknu Vám, jak jsem začínala já. O modeling jsem se začala zajímat na střední škole. Kamarádi mi tehdy říkali, že mám ten správný vzhled a že bych měla zkusit štěstí v nějaké agentuře. Neměla jsem vůbec ponětí, co všechno budu muset absolvovat. Myslela jsem si naivně, že stačí jen dobře vypadat a všechno půjde snadno. Omyl! Za úspěšnou kariérou se skrývá mnoho dřiny a odříkání. Člověk také nesmí být hloupý.

Na začátku jsem ani neměla ponětí, jaký je rozdíl mezi agenturou a školou pro modelky. Agentura zprostředkovává modelkám práci. To představuje její primární úkol. Za tuto službu si obvykle účtuje 20 procent z platu modelky. Rozhodně se vyhýbejte agenturám, které na Vás chtějí peníze předem. Toto chování nepatří mezi korektní. Proto jsem také nejprve kontaktovala obchodní komoru a místní Better Business Bureau, abych zjistila, která agentura patří mezi solidní a která ne.

Školy pro modelky představují něco úplně jiného. Často inkasují vysoké poplatky za to, že Vás naučí správně chodit a líčit se. Absolvování některé z tohoto typu škol není nutné, abyste začali pracovat v módním průmyslu. To jsem však zjistila, takže jsem tím neztrácela čas. Rovnou jsem se zaměřila na agentury. Škola pro modelky Vám sice může dodat sebevědomí a naučit vás správné techniky líčení a celkové úpravy zevnějšku, ale nezajistí Vám práci, ani Vám ji v budoucnu nezaručí.

Velice mě překvapilo, kolik modelingových agentur působilo ve městě. Absolvovala jsem několik telefonních pohovorů a zodpověděla snad tisíc otázek. Moje maminka udělala se mnou několik jednoduchých černobílých snímků. Na tyto fotografie jsem se vůbec nelíčila, pouze jsem si sepnula vlasy, aby vynikl obličej, oblékla si šortky a přiléhavé tričko, abych upozornila na svou postavu. Poté jsme společně vybraly dva nejlepší snímky (obličeje a celé postavy), nechaly udělat několik kopií, abych mohla fotografie zanechat agentům. Už jsem byla připravená na návštěvu jednotlivých agentur a jejich pohovory. Musím se přiznat, že jsem byla opravdu nervózní. Pětkrát mě odmítli, pošesté jsem ale konečně uspěla.

Na začátku jsem pracovala na částečný úvazek pro různé časopisy pro mladé a katalogy obchodních domů. Studovat a pracovat současně mě zcela časově vytěžovalo, ale rozhodně se to vyplatilo. Po maturitě jsem se úspěšně složila zkoušky hned na 5 univerzit, ale zároveň jsem dostala nabídku na práci v Paříži.

Po zvážení všech možností jsem se rozhodla pro Paříž. Říkala jsem si, že tam strávím jeden rok a potom se vrátím domů a začnu studovat na univerzitě v Marymountu filmovou a televizní produkci. Osud tomu však chtěl jinak. Moje kariéra strmě stoupala až jsem se dopracovala tam, kde jsem nyní.

Práce modelky mě baví, i když může být někdy pěkně otravná. Neustále cestuji, nemohu trávit tolik času s rodinou a přáteli, kolik bych chtěla. Pečlivě hlídám stravu, jinak to ale nepřeháním. Jídlo je pro mě především požitkem. Miluji vše grilované a smažené.

Zábavní průmysl je jako každý jiný. Aň už se člověk rozhodne pro kariéru herce, zpěváka nebo modelky, musí především perfektně rozumět obchodu. Pokud si opravdu chcete vybudovat slušnou kariéru, musíte tvrdě pracovat, aň už je Vaše profese jakákoliv.

Mnoho lidí se mě ptá, jak jsem se dostala tam, kde jsem v současnosti. Vždycky říkám, že můj úspěch je kombinací štěstí, správného načasování a přípravy a především přemýšlení nad každým krokem.

Přeji Vám mnoho štěstí, aň už se ve svém životě rozhodnete pro jakoukoliv práci. "

Tento měsíc přichází do našich kin hollywoodský trhák Coyote Ugly. Je dnu z pěti hlavních postav zde ztvárnila také Tyra Banks. Objevila se také po boku Willa Smithe v populárním seriálu Fresh Prince.

Tyra se stala ve svých 20 letech třetí černou modelkou, která podepsala smlouvu s kosmetickou firmou, pravidelně se objevuje v prestižním časopise Sports Illustrated, kde se také objevila na titulní stránce slavného vydání věnovaného plavkám. Dvakrát se také umístila v žebříčku 50 nejkrásnějších lidí světa časopisu People. Její současný roční příjem se pohybuje těsně pod hranicí 9 miliónů dolarů.

Tato top modelka se proslavila především díky prestižním přehlídkách luxusního spodního prádla Victoria Secret´s, kde již několik sezón nevynechala jedinou účast. Tyra Banks též vydala vlastní knihu Tyra´s Beauty Inside & Out, kde se věnuje tématu líčení a úpravu zevnějšku.

Autor: -simona.cz-

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud jste se s partnerem přes týden pohádali, máte o důvod víc sekat dobrotu. Jenže vám se nechce sedět doma a žehlit si to. Máte toulavé boty a nevíte, kam vyrazit dřív. Ano, milí Štíři,…

Nejčtenější články

Doporučujeme